Reklama
reklama

Moravské derby mělo šťávu, v prodloužení rozhodl dvougólový Honejsek

Výborné utkání bylo k vidění v úterý 25.9. na stadionu Luďka Čajky v rámci pátého kola Tipsport extraligy. Padlo celkem sedm branek a diváci sledovali mnoho šancí na obou stranách. První třetinu Brňané příliš nezvládli, ovšem zbytek duelu byl hodně vyrovnaný a tým kouče Venery mohl i po zlepšeném výkonu vyhrát. Jenže neproměnil své tutovky a duel musel dospět do prodloužení, kde o bonusovém bodu pro PSG rozhodl svým druhým gólem Honejsek. Kometa tak poprvé v sezóně prohrála, ovšem i popáté v řadě dokázala bodovat.

Doposud neporažená Kometa zajížděla na led Zlína. V moravském derby se domácí do svého soupeře pustili s neuvěřitelnou vervou a jen díky brankáři Trvajovi byl stav po první třetině 1:0. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Bedřich Köhler, který využil chytré nahrávky svého kolegy Lešky. Brňané přežili i tři velice těžká oslabení a celkových sedmnáct střel Ševců.

 

Sami se do nějakých akcí moc nedostávali, za zaznamenání stojí rána od modré v podání obránce Kováčika. Zlín byl hodně aktivní a jednoznačně přehrával lídra tabulky, který měl do druhé třetiny rozhodně co napravovat.

 

A také se tak stalo. Kometě se výborně povedl nástup do druhé třetiny a během minuty a sedmadvaceti vteřin překlopila vedení na svou stranu. Nejprve se prosadil po bombě do šibenice Tomáš Svoboda, aby ten stejný hráč o zmíněný čas přidal druhý gól. Tentokrát využil chybu ve zlínské obraně - 1:2. Kdo si myslel, že je příděl branek vyčerpán, byl na velikém omylu. O dvě minuty později bylo totiž vyrovnáno. Z přesilovky propálil Trvaje mezi betony Antonín Honejsek - 2:2.

 

Divoká čtyřminutovka nebrala konce. Radim Bičánek dostal těžkou přihrávku na modrou, kotouč mu utekl a do sólové akce se řítil Zdeněk Okál, který trefil kotouč přesně do levého horního růžku - 3:2. Poté se hra malinko uklidnila, přesto se Brňané dočkali vyrovnání. Chybu vyrobili i domácí, konkrétně gólman Sedláček a pro Jakuba Svobodu nebyl problém dopravit puk do prázdné brány - 3:3. Fantastická třetina tak skončila nerozhodně.

 

Do poslední periody nastoupily oba týmy s tím, že nechtějí udělat žádnou chybu. Dle toho také průběh dvacetiminutovky vypadal. Respektive desetiminutovky, ve zbytku duelu se totiž urodily velké šance na obou stranách. Nejprve Linhartovu ránu tečoval Balaštík do břevna a ihned poté Sedláček předvedl zákrok večera. Jan Hruška na sebe natáhl dva zlínské hráče a posléze puk předložil do prostoru brankoviště. Tam ho dorážel Malec a Sedláček se bravurně roztáhl na brankové čáře a puk vyrazil.

 

Vypadalo to, že domácím dochází síly, pět minut před koncem nechali úplně volného Jakuba Svobodu, ten jen vyprášil lapačku Sedláčka. Nakonec duel dospěl zřejmě do zaslouženého prodloužení. V něm pro Zlín získal druhý bonusový bod svým druhým gólem Antonín Honejsek 4:3. Kometa tak poprvé prohrála, nicméně popáté v řadě bodovala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře