Reklama
reklama

Moravská Galerie v Brně zve na výstavu tapiserie Kimónova bitva

Ve stálé expozici Užité umění a designu Uměleckoprůmyslovém muzeu MG, Husova 14 mohou návštěvníci zcela nově obdivovat vzácnou tapiserii Kimónova bitva.

Tu až dosud nebylo možné spatřit, naposledy byla totiž vystavena v roce 1885 a poté přesunuta do depozitáře. Zde zůstala skryta zejména kvůli svému kritickému stavu (už do sbírek tehdejšího Moravského průmyslového muzea se dostala s vystřiženou téměř 1/3 výjevu prostřední scény a znovu sešitá).
 

„Po dva roky tapiserii několik restaurátorek ručně dávalo dohromady v Ateliérech tapiserií v Jindřichově Hradci. Tapiserii se Moravské galerii v Brně podařilo zrestaurovat díky finanční dotaci dvou milionů korun z programu ISO MK ČR. Tapiserie ze sbírek Moravské galerie v Brně je obrazem statečnosti. Zobrazuje bitevní scénu athénského státníka a vojevůdce Kimóna, přední politické osobnosti Athén v polovině 5.st. př.n.l.“ uvedla tisková manažerka Martina Vašková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře