Reklama
reklama

Mladý zloděj (16) se choval jako pavoučí muž

Šestnáct bytů, lékařských ordinací, restaurací a posiloven vykradl teprve šestnáctiletý mladík, který byl na útěku z výchovného ústavu. Kradl hlavně v srpnu letošního roku a nyní už sedí ve vazbě. Kriminalistům řekl, že kradl kvůli své těhotné přítelkyni.

Mladík při svých zlodějských výpravách prokázal dobrou fyzickou kondici, počínal si téměř jako pavoučí muž. Do provozoven nebo bytů vnikal pootevřenými okny a světlíky, jež jsou umístěny ve výškách nad čtyři metry, „V jednom případě dokonce překonal plot vysoký téměř dvě stě čtyřicet centimetrů, byl schopen protáhnout se dvaceticentimetrovou škvírou," upozornil mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

 

Při jedné z krádeží se pracovníkům bezpečnostní agentury se podařilo zloděje zadržet a mladík zamířil zpět do výchovného ústavu. Opět ale utekl, aby ho o dva dny později policisté zadrželi definitivně.

 

Šestnáctiletý mladík podle svého vyjádření kradl kvůli těhotné přítelkyni a pervitinu. Jako mladistvému mu nyní hrozí až dva a půl roku dlouhý pobyt za mřížemi, způsobil totiž škodu přes čtvrt milionu korun

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře