Reklama
reklama

Mladý zloděj (16) se choval jako pavoučí muž

Šestnáct bytů, lékařských ordinací, restaurací a posiloven vykradl teprve šestnáctiletý mladík, který byl na útěku z výchovného ústavu. Kradl hlavně v srpnu letošního roku a nyní už sedí ve vazbě. Kriminalistům řekl, že kradl kvůli své těhotné přítelkyni.

Mladík při svých zlodějských výpravách prokázal dobrou fyzickou kondici, počínal si téměř jako pavoučí muž. Do provozoven nebo bytů vnikal pootevřenými okny a světlíky, jež jsou umístěny ve výškách nad čtyři metry, „V jednom případě dokonce překonal plot vysoký téměř dvě stě čtyřicet centimetrů, byl schopen protáhnout se dvaceticentimetrovou škvírou," upozornil mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

 

Při jedné z krádeží se pracovníkům bezpečnostní agentury se podařilo zloděje zadržet a mladík zamířil zpět do výchovného ústavu. Opět ale utekl, aby ho o dva dny později policisté zadrželi definitivně.

 

Šestnáctiletý mladík podle svého vyjádření kradl kvůli těhotné přítelkyni a pervitinu. Jako mladistvému mu nyní hrozí až dva a půl roku dlouhý pobyt za mřížemi, způsobil totiž škodu přes čtvrt milionu korun

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře