Reklama
reklama

Mladý muž si podřezal žíly přímo na toaletě v brněnské restauraci

Život čtyřiadvacetiletého mladíka zachránili brněnští policisté a obsluha baru restaurace v Pekařské ulici v Brně. Mladík si tam totiž na toaletách podřezal žíly, chtěl spáchat sebevraždu.

Obsluha podniku měla o hosta obavu. Ten vypil na baru alkohol, odebral na toaletu a delší dobu z ní nevycházel. Dveře byly zamčené a zevnitř bylo slyšet chroptění, na oslovení však nikdo nereagoval. Pode dveřmi navíc prosakovala krev.

 

"Policisté, kteří na místo přijeli jako první, našli uvnitř místnůstky toalety zhroucené tělo mladého muže v tratolišti krve. Mladík krvácel zejména z ran na obou rukou a vedle něj ležely dvě žiletky," popsala stav mladíka mluvčí policie Petra Vedrová.

 

Policisté ihned začali s první pomocí, silné krvácení mu zastavovali tlakovými obvazy a provedli protišoková opatření. Spotřebovali veškerý obvazový materiál z celé lékárničky a krvácení se jim podařilo zastavit. Mladíka pak předali přivolaným záchranářům. "Jejich okamžitá a profesionálně zvládnutá první pomoc tak bezpochyby zachránila teprve čtyřiadvacetiletému mladíkovi život," dodala Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře