Reklama
reklama

Mladý hacker se naboural do mailu a chtěl prodat ukradenou postavu ze hry

Výbornou počítačovou gramotnost prokázal teprve čtrnáctiletý chlapec z Brna. Přes e-mailovou schránku třiačtyřicetiletého muže mohl ovládat jeho postavu z jedné online počítačových her. Postavu chtěl dokonce prodat za patnáct tisíc korun. Prodej mu však překazili kriminalisté z jihomoravského oddělení informační kriminality.

Případ začal oznámením třiačtyřicetiletého muže na policii, že se neznámý hacker naboural do jeho e-mailové schránky. Muž se do ní opakovaně nemohl přihlásit ani po zodpovězení záchranné otázky. Tato e-mailová schránka ale měla přímý vliv na hraní jedné z online počítačových her, protože pro registraci dané hry byl použitý právě tento e-mailový účet. Muž už tuto fantasy hru hrál nějakou dobu a jeho postava patřila k těm nejsilnějším. Její majitel toho dosáhnul nejen herními schopnostmi, ale také tím, že do vybavenosti svého bojovníka investoval značnou sumu peněz.

 

„Po hackerském útoku už nemohl ovládat nejen svůj e-mail, ale ani svou herní postavu. Podivné však bylo, že jeho hrdina se v prostředí hry dál pohyboval, což zjistil syn poškozeného,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

 

Neznámý hráč dokonce synovi poškozeného nabídl, že mu inkriminovanou herní postavu prodá – cenil si jí na patnáct tisíc korun. To ovšem netušil, že na sjednanou schůzku se zákazníkem dorazí i kriminalisté. „Při výslechu se čtrnáctiletý chlapec přiznal a uvedl podrobnosti, jak vytvořil program keylogger, díky kterému se mu podařilo získat přihlašovací údaje včetně hesla do e-mailové stránky poškozeného,“ dodala Vedrová.

 

Jakmile chlapec získal přístup k e-mailu, změnil k němu heslo a zároveň získal plný přístup k herní postavě. Té se chtěl zmocnit právě proto, že byla v jeho oblíbené hře jedna z nejsilnějších. Když však zjistil, že jeho jednání je trestné, rozhodl se nepoctivě nabytého hrdiny zbavit a nabídl jej k prodeji, při kterém narazil.

 

„Dopustil se tak trestného činu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a činu jinak trestného opatření a přechovávání přístupového zařízení a hesla k počítačovému systému a jiných takových dat,“ vysvětlila mluvčí.

 

Pokud by byl chlapec plnoletý, hrozil by trest odnětí svobody až na dva roky. Vzhledem k tomu, že se jedná o nezletilého, policie věc odložila. Mladík sice díky svému věku trestnímu stíhání unikl, bez následků však jeho jednání nezůstane. Soud pro mládež, kam policie spis předala, může rozhodnout o uložení některého z výchovného opatření.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře