Reklama
reklama

Mladý hacker se naboural do mailu a chtěl prodat ukradenou postavu ze hry

Výbornou počítačovou gramotnost prokázal teprve čtrnáctiletý chlapec z Brna. Přes e-mailovou schránku třiačtyřicetiletého muže mohl ovládat jeho postavu z jedné online počítačových her. Postavu chtěl dokonce prodat za patnáct tisíc korun. Prodej mu však překazili kriminalisté z jihomoravského oddělení informační kriminality.

Případ začal oznámením třiačtyřicetiletého muže na policii, že se neznámý hacker naboural do jeho e-mailové schránky. Muž se do ní opakovaně nemohl přihlásit ani po zodpovězení záchranné otázky. Tato e-mailová schránka ale měla přímý vliv na hraní jedné z online počítačových her, protože pro registraci dané hry byl použitý právě tento e-mailový účet. Muž už tuto fantasy hru hrál nějakou dobu a jeho postava patřila k těm nejsilnějším. Její majitel toho dosáhnul nejen herními schopnostmi, ale také tím, že do vybavenosti svého bojovníka investoval značnou sumu peněz.

 

„Po hackerském útoku už nemohl ovládat nejen svůj e-mail, ale ani svou herní postavu. Podivné však bylo, že jeho hrdina se v prostředí hry dál pohyboval, což zjistil syn poškozeného,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

 

Neznámý hráč dokonce synovi poškozeného nabídl, že mu inkriminovanou herní postavu prodá – cenil si jí na patnáct tisíc korun. To ovšem netušil, že na sjednanou schůzku se zákazníkem dorazí i kriminalisté. „Při výslechu se čtrnáctiletý chlapec přiznal a uvedl podrobnosti, jak vytvořil program keylogger, díky kterému se mu podařilo získat přihlašovací údaje včetně hesla do e-mailové stránky poškozeného,“ dodala Vedrová.

 

Jakmile chlapec získal přístup k e-mailu, změnil k němu heslo a zároveň získal plný přístup k herní postavě. Té se chtěl zmocnit právě proto, že byla v jeho oblíbené hře jedna z nejsilnějších. Když však zjistil, že jeho jednání je trestné, rozhodl se nepoctivě nabytého hrdiny zbavit a nabídl jej k prodeji, při kterém narazil.

 

„Dopustil se tak trestného činu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a činu jinak trestného opatření a přechovávání přístupového zařízení a hesla k počítačovému systému a jiných takových dat,“ vysvětlila mluvčí.

 

Pokud by byl chlapec plnoletý, hrozil by trest odnětí svobody až na dva roky. Vzhledem k tomu, že se jedná o nezletilého, policie věc odložila. Mladík sice díky svému věku trestnímu stíhání unikl, bez následků však jeho jednání nezůstane. Soud pro mládež, kam policie spis předala, může rozhodnout o uložení některého z výchovného opatření.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře