Reklama
reklama

Mladík vyzkoušel účinky lysohlávek a pak zdemoloval byt

Rány a křik se o víkendové noci ozývaly z nájemního bytu v Trýblově ulici v Brně. Ve zdemolovaném bytě našli strážníci mladého muže přiotráveného houbami lysohlávkami. Skončil v nemocnici a případ vyšetřuje policie.

Podivný hluk, rány a volání o pomoc přiměly jednaosmdesátiletého obyvatele domu, který se marně pokoušel k sousedům dozvonit, aby zjistil, co se vlastně děje, aby do Trýblovy ulice zavolal brněnské strážníky. „Na zvonění hlídky nikdo nereagoval a přes dveře byl z bytu slyšet intenzivní křik a hluk rozbíjení předmětů,“ popsala situaci na místě mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

 

Zásahová jednotka se pak do bytu ve třetím patře dostala přes balkonové dveře. Byt byl zčásti zdevastován a jeho zařízení zcela rozházeno. Uprostřed toho všeho byl mladík ve špatném psychickém stavu, který se strážníky vůbec nekomunikoval. Naopak chtěl dál rozbíjet zařízení bytu a napadl i strážníky. „Vzhledem k tomu, že se na místě nacházelo velké množství hub lysohlávek, pojali strážníci podezření, že se muž přiotrávil psychotropními látkami. Proto k případu byla přivolali také hlídku policie,“ dodala mluvčí.

 

Muž byl za asistence strážníků převezen do nemocnice k ošetření a případem se nyní zabývají republikoví policisté.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře