Reklama
reklama

Mladík se vydával za banku. Na jeho podvod naletělo mnoho lidí

Policie stíhá sedmnáctiletého mladíka za to, že na útěku z diagnostického ústavu připravil přes sto lidí prostřednictvím internetu o půl milionu korun. Zaslal jim mail, který vypadal jako dokument jedné z bank. V něm varoval před podvodníky a ke kontrole si vyžádal informace od lidí k jejich účtům. Tím se dostal na jejich konta. Chlapci hrozí až čtyři roky vězení. Kriminalisté pátrají po dalších podvedených a vyzývají je, aby se ozvali na linku 158.  

Policie pátrala po mladíkovi několik měsíců. Vyšetřování ukázalo, že podvodné maily rozesílal letos od února do konce září. Mnozí z lidí nabyli dojmu, že komunikují s bankou. "Pod záminkou varování před podezřelými platebními transakcemi z jejich bankovních účtů a také pod záminkou aktualizace dat kreditních karet od klientů banky z nich lákal údaje. Poslali mu číslo karty a datum expirace i bezpečnostní CVV kód uvedený na rubové části platební karty," uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

 

Mladík tak měl vše, co potřeboval, aby si mohl v internetových obchodech objednat za peníze poškozených mobilní telefony, dobít si kredit na telefonování nebo si navýšit úspory na svém soukromém účtu. Nyní čelí obvinění z podvodu a provinění neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Soudce souhlasil, aby byl stíhaný vazebně. Přitížila mu i skutečnost, že páchal trestnou činnost na útěku z diagnostického ústavu.

Několikrát se také prodejcům při vyzvedávání zboží objednaného přes internet a nakonec i policejní hlídce prokázal doklady svého staršího bratra. !

 

"Ne všichni oslovení mladíkovi na jeho mailové výzvy naletěli. Někteří požadovali, ať je banka kontaktuje telefonicky, že mailem údaje posílat nebudou.  Na to jim mladík odepsal, že jim banka kartu zablokuje, pokud údaje nesdělí. Jeho výzvy byly natolik graficky dokonalé a sofistikované, že byly téměř k nerozeznání od oficiální komunikace banky," dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře