Reklama
reklama

Mladík přinesl do školy tátův revolver s ostrými náboji

Revolver značky Smith & Wesson a několik nábojů přinesl tento týden devatenáctiletý student do jedné ze středních škol na Vyškovsku. Za nedovolené ozbrojování mu hrozí až dva roky vězení.

Otcův revolver i s ostrými náboji byl sice celou dobu v jeho batohu, i tak je nyní mladík, který neměl zbrojní pas, obviněn z nedovoleného ozbrojování.

 

„Během vyučování měl střelnou zbraň, kterou vzal doma otci a která je legálně držená, schovanou ve školním batohu. Revolver si takto přinesl do školy hned dvakrát, pravděpodobně se s ním chtěl pochlubit spolužákům,“ uvedla mluvčí policie Iva Šebková. Policii ovšem zavolal právě někdo ze spolužáků, protože oznámení přišlo ze školy.

 

Majitelům zbraní mluvčí v souvislosti s tímto případem připomněla, že je důležité, aby měli zbraně doma dobře zabezpečené.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře