Reklama
reklama

Mladík pobodal na ulici svoji příbuznou. Utekl a žena v nemocnici zemřela

Brněnští kriminalisté obvinili jedenadvacetiletého muže z vraždy jeho dvaačtyřicetileté vzdálené příbuzné. Měl ji usmrtil nožem v úterý v Nováčkově ulici v Husovicích. "Pachateli hrozí až 20 let ve vězení. Státní zástupce podal návrh na uvalení vazby," uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Mladík před jedním z domů krátce po osmnácté hodině nožem napadl svou vzdálenou příbuznou. Ženě už život nezachránila ani rychlá pomoc zdravotníků a následkům četných ran podlehla při převozu do nemocnice. Záchranku zraněné ženě zavolali kolemjdoucí, kteří také policistům popsali útočníka i směr, který z místa činu utekl.   "Okamžitě se rozběhla rozsáhlá pátrací akce, kriminalisté zjišťovali poznatky k možnému výskytu podezřelého mladíka. Informace a popis pachatele dostaly všechny hlídky v terénu a nakonec se podařilo zjistit, že mladý muž by mohl cestovat autobusem do jedné z obcí na Blanensku. Právě tam kolem jedenadvacáté hodiny podezřelého zadržela hlídka blanenských policistů a předala jej krajským kriminalistům," potvrdila mluvčí.   Po výslechu mladého muže i svědků tragické události vyšetřovatel jednadvacetiletému dosud netrestanému muži sdělil obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu hrozí až dvacet let za mřížemi. Vyšetřovatel také podal podnět státnímu zástupci k návrhu na vzetí obviněného do vazby, o kterém bude soudce rozhodovat v nejbližších dnech. Motivem vraždy se zabývají kriminalisté, pravděpodobně se jednalo o dlouhodobější spory mezi pachatelem a jeho obětí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře