Reklama
reklama

Mladík pobodal na ulici svoji příbuznou. Utekl a žena v nemocnici zemřela

Brněnští kriminalisté obvinili jedenadvacetiletého muže z vraždy jeho dvaačtyřicetileté vzdálené příbuzné. Měl ji usmrtil nožem v úterý v Nováčkově ulici v Husovicích. "Pachateli hrozí až 20 let ve vězení. Státní zástupce podal návrh na uvalení vazby," uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Mladík před jedním z domů krátce po osmnácté hodině nožem napadl svou vzdálenou příbuznou. Ženě už život nezachránila ani rychlá pomoc zdravotníků a následkům četných ran podlehla při převozu do nemocnice. Záchranku zraněné ženě zavolali kolemjdoucí, kteří také policistům popsali útočníka i směr, který z místa činu utekl.   "Okamžitě se rozběhla rozsáhlá pátrací akce, kriminalisté zjišťovali poznatky k možnému výskytu podezřelého mladíka. Informace a popis pachatele dostaly všechny hlídky v terénu a nakonec se podařilo zjistit, že mladý muž by mohl cestovat autobusem do jedné z obcí na Blanensku. Právě tam kolem jedenadvacáté hodiny podezřelého zadržela hlídka blanenských policistů a předala jej krajským kriminalistům," potvrdila mluvčí.   Po výslechu mladého muže i svědků tragické události vyšetřovatel jednadvacetiletému dosud netrestanému muži sdělil obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu hrozí až dvacet let za mřížemi. Vyšetřovatel také podal podnět státnímu zástupci k návrhu na vzetí obviněného do vazby, o kterém bude soudce rozhodovat v nejbližších dnech. Motivem vraždy se zabývají kriminalisté, pravděpodobně se jednalo o dlouhodobější spory mezi pachatelem a jeho obětí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře