Reklama
reklama

Mladík hodil batoh do ohně, pak popálil ženu v obličeji

Během nočního pálení čarodějnic v Tvrdonické ulici v Brně hodil pětadvacetiletý mladík batoh do ohně a pak jej hořící vytáhl. Hořící batůžek pak úmyslně odhodil na lidi sedící kolem ohně.

Zapálený batoh pak popálil v obličeji a na dalších částech hlavy třiadvacetiletou ženu, kterou ošetřili záchranáři a převezli ji do nemocnice. "V danou chvíli nebyl nikdo z přítomných schopen strážníkům vysvětlit, za jakých okolností se batůžek vznítil. Strážníci proto podezřelého mladíka zajistili a předali ho přivolané hlídce republikové policie pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.
Hlídky městské policie se jinak nesetkaly s žádnými významnými potížemi. Kontrolovaly všechny lokality, kde se očekávalo rozdělávání větších ohňů, například Zamilovaný hájek, Medlánecký kopec nebo Palackého vrch a dohlížely mimo jiné na dodržování zákazu podávání alkoholu mladistvým i na to, aby lidé nepoužívali dřevo z mladých, živých stromů.
"V mírně zvýšené míře jsme pouze přijímali oznámení o rušení nočního klidu. Mimo jiné z Bauerovy ulice, kde pořadatel hudební akce pokračoval v produkci i po nařízeném čase jejího ukončení a na závěr ještě před půl druhou ráno odpálil přibližně dvouminutový ohňostroj. Strážníci všechna porušení pořádku důsledně zaznamenali a předali je k prošetření správnímu orgánu," dodal Ghanem. (jag)

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře