Reklama
reklama

Mladík chtěl podpálit Ježíška. Přímo pod vánočním stromem na náměstí

Šestadvacetiletý muž se v sobotu večer pokusil zapalovačem podpálit dřevěnou sochu Ježíška poblíž betlému na náměstí Svobody v Brně.

Skupiny mladých lidí, kteří se opilí bavili poblíž betlému, si všimla ostraha vánočního trhu a přivolala strážníky. „Ti zjistili, že dřevěné dílo stojící poblíž vánočního stromu je skutečně na dvou místech ožehnuté," uvedl strážníků Jakub Ghanem.

 

Mladík, který měl zapalovačem dílo sochaře zapálit, zapíral. Do šetření se pak vložila jeho sedmnáctiletá známá, která vyhrožovala pracovníkovi ochranky napadením a urážela ho. Strážníci muže i dívku podrobili dechové zkoušce, protože oba působili opile.

 

„Test u mladíka prokázal 1,81 promile a u nezletilé 0,3 promile alkoholu v dechu. Zaměstnanec bezpečnostní agentury žádný alkohol nevypil. Strážníci se zajímali, kdo nezletilé alkoholický nápoj koupil a případ předali správnímu orgánu k prošetření," doplnil mluvčí.

 

Mladík se bude před komisí zodpovídat z přestupku proti majetku a proti občanskému soužití.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře