Reklama
reklama

Mladík chtěl podpálit Ježíška. Přímo pod vánočním stromem na náměstí

Šestadvacetiletý muž se v sobotu večer pokusil zapalovačem podpálit dřevěnou sochu Ježíška poblíž betlému na náměstí Svobody v Brně.

Skupiny mladých lidí, kteří se opilí bavili poblíž betlému, si všimla ostraha vánočního trhu a přivolala strážníky. „Ti zjistili, že dřevěné dílo stojící poblíž vánočního stromu je skutečně na dvou místech ožehnuté," uvedl strážníků Jakub Ghanem.

 

Mladík, který měl zapalovačem dílo sochaře zapálit, zapíral. Do šetření se pak vložila jeho sedmnáctiletá známá, která vyhrožovala pracovníkovi ochranky napadením a urážela ho. Strážníci muže i dívku podrobili dechové zkoušce, protože oba působili opile.

 

„Test u mladíka prokázal 1,81 promile a u nezletilé 0,3 promile alkoholu v dechu. Zaměstnanec bezpečnostní agentury žádný alkohol nevypil. Strážníci se zajímali, kdo nezletilé alkoholický nápoj koupil a případ předali správnímu orgánu k prošetření," doplnil mluvčí.

 

Mladík se bude před komisí zodpovídat z přestupku proti majetku a proti občanskému soužití.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře