Reklama
reklama

Mladík chtěl podpálit Ježíška. Přímo pod vánočním stromem na náměstí

Šestadvacetiletý muž se v sobotu večer pokusil zapalovačem podpálit dřevěnou sochu Ježíška poblíž betlému na náměstí Svobody v Brně.

Skupiny mladých lidí, kteří se opilí bavili poblíž betlému, si všimla ostraha vánočního trhu a přivolala strážníky. „Ti zjistili, že dřevěné dílo stojící poblíž vánočního stromu je skutečně na dvou místech ožehnuté," uvedl strážníků Jakub Ghanem.

 

Mladík, který měl zapalovačem dílo sochaře zapálit, zapíral. Do šetření se pak vložila jeho sedmnáctiletá známá, která vyhrožovala pracovníkovi ochranky napadením a urážela ho. Strážníci muže i dívku podrobili dechové zkoušce, protože oba působili opile.

 

„Test u mladíka prokázal 1,81 promile a u nezletilé 0,3 promile alkoholu v dechu. Zaměstnanec bezpečnostní agentury žádný alkohol nevypil. Strážníci se zajímali, kdo nezletilé alkoholický nápoj koupil a případ předali správnímu orgánu k prošetření," doplnil mluvčí.

 

Mladík se bude před komisí zodpovídat z přestupku proti majetku a proti občanskému soužití.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře