Reklama
reklama

Mladíci si doma vytiskli pětitisícovku. Chtěli ji rozměnit v asijském bistru

Dva mladíci si doma na tiskárně vyrobili pětitisícovku. Falešnou bankovku chtěli rozměnit v asijském bistru. Pozorný prodejce ale mladíkům nic nerozměnil a naopak zavolal policii. Oba chlapci ve věku 16 a 17 let si vyslechli obvinění z provinění padělání a pozměnění peněz, za který jim jako mladistvým hrozí polovina trestní sazby, což je v tomto případě trest odnětí svobody až dva a půl roku.

Krajští kriminalisté ukončili vyšetřování případu padělání bankovky, ze kterého jsou obvinění dva mladiství chlapci z jihu Moravy. Ti si u jednoho z nich doma na běžné tiskárně vyrobili pětitisícovou bankovku. Obrázek bankovky si stáhli z internetu a oboustranně vytiskli. Stránku s padělkem si pak schovali, zřejmě na horší časy. "Ty možná nastaly o několik měsíců později, protože mladíci se spolu domluvili, že uschovaný padělek bankovky „oživí“ a uvedou do oběhu. Přestože sami uznávali, že jejich výtvor „vypadá divně,“ vydali se spolu do Břeclavi, kde jeden z mladíků chtěl po obsluze asijského bistra rozměnit falešnou pětitisícovku na menší bankovky," popsala případ mluvčí policie Petra Vedrová.

 

Druhý chlapec čekal venku na ro, jak pokus obohatit se na úkor jiného dopadne. Cizinci, který v bistru obsluhoval, však předložená bankovka připadala na pohled i pohmat podezřelá. Rozměnění proto odmítl, mladíka zadržel a přivolal policii. Padělaná bankovka putovala k odbornému zkoumání do České národní banky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře