Reklama
reklama

Mladíci, které z vězení dostala amnestie, vařili v chatě v Komárově pervitin

Ani ne půl roku vydrželi na svobodě dva dvaadvacetiletí mladíci, kteří byli letos v lednu propuštěni díky amnestii. Minulý týden je policisté v Brně přistihli při výrobě pervitinu.

Vše "prasklo", když policisté v chatové oblasti v Komárově spatřili výrazně bledého mladíka s jednorázovými gumovými rukavicemi na rukou. "Muž také držel nějaký předmět a v okamžiku, kdy zaregistroval hlídku, značně znervózněl a dal ruce za záda. Při kontrole pak vykazoval známky ovlivnění omamnými látkami a za pasem měl zasunutou skleněnou baňku," popsala začátek akce mluvčí policie Andrea Straková.

 

  

 

Policistům bylo jasné, že někde poblíž vyrábí mladíci drogy, což se záhy potvrdilo. V jedné z chat policisté objevili věci i chemikálie potřebné k výrobě pervitinu a nacházel se zde druhý podezřelý mladík, sedmnáctiletá dívka a pes. Pro zvíře si přijela odchytová služba Městské policie a trojici si převzali kriminalisté brněnského Toxi týmu. "Na základě dalšího šetření vyšlo najevo, že oba mladíci byli propuštěni z výkonu trestu odnětí svobody letos na amnestii. Jeden byl ve vězení právě za výrobu a distribuci drog, druhý za majetkovou trestnou činnost," dodala mluvčí.

 

 

Tentokrát jim za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy může hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře