Reklama
reklama

Mladíci běhali po centru města s maketou zbraně a mířili na lidi

Pořádně vyděsit kolemjdoucí se 2. července večer podařilo dvěma mužům z Ostravy v centru Brna. Na linku městské policie zavolal svědek, který v Masarykově ulici pozoroval dvojici podnapilých mladíků, kteří prý mířili na lidi zbraní.

„Nejbližší hlídka ihned zamířila uvedeným směrem a na náměstí Svobody již z dálky zahlédla, jak osmadvacetiletý mladík vytahuje zpoza opasku předmět připomínající krátkou střelnou zbraň, skáče přes lavičku a míří na osoby sedící na ní. Poté na sedící skupinku něco zakřičel a všichni se začali smát“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

 

 Zatímco se strážníci blížili, vyměnili si ještě mladíci předmět, dvaatřicetiletý muž namířil na nejbližší dům a několikrát stiskl spoušť. Přitom se naštěstí ozval jen zvuk umělé hmoty. Když mladíci spatřili rychle se blížící hlídku připravenou k zákroku, schoval si starší z nich předmět za opasek pod tričko. Už z dálky na strážníky volali omluvy a podávali jim zbraň se slovy, že je pouze kuličková a koupili ji za padesát korun u stánku.

 

Oba viditelně podnapilí mladíci hned sami uznávali, že udělali velkou hloupost. Vzhledem k rozruchu a panice, kterou mohli u některých lidí způsobit, přivolali strážníci republikovou policii, která si celou věc přijela převzít.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře