Reklama
reklama

Mladíci běhali po centru města s maketou zbraně a mířili na lidi

Pořádně vyděsit kolemjdoucí se 2. července večer podařilo dvěma mužům z Ostravy v centru Brna. Na linku městské policie zavolal svědek, který v Masarykově ulici pozoroval dvojici podnapilých mladíků, kteří prý mířili na lidi zbraní.

„Nejbližší hlídka ihned zamířila uvedeným směrem a na náměstí Svobody již z dálky zahlédla, jak osmadvacetiletý mladík vytahuje zpoza opasku předmět připomínající krátkou střelnou zbraň, skáče přes lavičku a míří na osoby sedící na ní. Poté na sedící skupinku něco zakřičel a všichni se začali smát“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

 

 Zatímco se strážníci blížili, vyměnili si ještě mladíci předmět, dvaatřicetiletý muž namířil na nejbližší dům a několikrát stiskl spoušť. Přitom se naštěstí ozval jen zvuk umělé hmoty. Když mladíci spatřili rychle se blížící hlídku připravenou k zákroku, schoval si starší z nich předmět za opasek pod tričko. Už z dálky na strážníky volali omluvy a podávali jim zbraň se slovy, že je pouze kuličková a koupili ji za padesát korun u stánku.

 

Oba viditelně podnapilí mladíci hned sami uznávali, že udělali velkou hloupost. Vzhledem k rozruchu a panice, kterou mohli u některých lidí způsobit, přivolali strážníci republikovou policii, která si celou věc přijela převzít.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře