Reklama
reklama

Mladíci běhali po centru města s maketou zbraně a mířili na lidi

Pořádně vyděsit kolemjdoucí se 2. července večer podařilo dvěma mužům z Ostravy v centru Brna. Na linku městské policie zavolal svědek, který v Masarykově ulici pozoroval dvojici podnapilých mladíků, kteří prý mířili na lidi zbraní.

„Nejbližší hlídka ihned zamířila uvedeným směrem a na náměstí Svobody již z dálky zahlédla, jak osmadvacetiletý mladík vytahuje zpoza opasku předmět připomínající krátkou střelnou zbraň, skáče přes lavičku a míří na osoby sedící na ní. Poté na sedící skupinku něco zakřičel a všichni se začali smát“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

 

 Zatímco se strážníci blížili, vyměnili si ještě mladíci předmět, dvaatřicetiletý muž namířil na nejbližší dům a několikrát stiskl spoušť. Přitom se naštěstí ozval jen zvuk umělé hmoty. Když mladíci spatřili rychle se blížící hlídku připravenou k zákroku, schoval si starší z nich předmět za opasek pod tričko. Už z dálky na strážníky volali omluvy a podávali jim zbraň se slovy, že je pouze kuličková a koupili ji za padesát korun u stánku.

 

Oba viditelně podnapilí mladíci hned sami uznávali, že udělali velkou hloupost. Vzhledem k rozruchu a panice, kterou mohli u některých lidí způsobit, přivolali strážníci republikovou policii, která si celou věc přijela převzít.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
V Brně se poprvé sešlo 25 zástupců brněnských společností, Jihomoravského kraje, Ředitelství silnic a dálnic a odborů magistrátu pod taktovkou skupiny Koordinátora oprav a uzavírek. Skupina se...
16.01.2019 - 16:02
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Patnáctiletá slečna se v pondělí dusila v bytě na Merhautově ulici a nemohla se dostat ven. Vystrašená zavolala na linku 158. Policisté ji z bytu plného dýmu dostali.
16.01.2019 - 08:00
Loňské sucha a předchozí vyprahlá léta příliš nenasvědčují tomu, že by do Brna měla přijít velká voda. Přesto chce město investovat téměř jednu miliardu korun do vybudování uceleného systému, který...
15.01.2019 - 20:00
Hatě u Znojma Foto: Centrum news
Policie dopadla jednu ze zlodějek, které ukradly 80 tisíc korun muži, který přijel na nákupy do obchodního centra u hraničního obchodu Hatě. Obě zlodějky jsou Bulharky. Jedna je ve vazbě, po druhé...
15.01.2019 - 11:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
K příležitosti stého výročí založení brněnské Masarykovy univerzity pokřtí její rektor Mikuláš Bek speciální tramvaj, která toto významné výročí bude připomínat.
15.01.2019 - 08:00
Chátrajícím historickým zařízením tělocvičných jednot v Jihomoravském kraji svitla naděje na záchranu. Kraj pro jejich rekonstrukci vyčlenil 4,8 milionu korun. Lhůta pro podávání žádostí o dotaci...
14.01.2019 - 19:57
Komentáře