Reklama
reklama

Mladí zloději vyhrožovali na ulici násilím, kradené věci schovali pod auto

Nebezpečný gang se vyklubal z šestice mladíků ve věku od patnácti do osmnácti let. Ti na zastávce městské hromadné dopravy v Brně vyhrožovali násilím trojici stejně starých vrstevníků a okradli je o cennosti. Policie je krátce po té chytila.

Šest zlodějů si v nočních hodinách vytipovalo tři mladé muže stojící na zastávce MHD v ulici Černopolní. Skupinka je obstoupila a pod pohrůžkou násilí po nich chtěla cenné věci. Osmnáctiletému mladíkovi nebezpeční zloději vytáhli z batohu tablet, IPod, nůž a cigarety a z místa utekli.

 

„Poškození ihned kontaktovali policii s informací, že podezřelé osoby utekly směrem k ulici Erbenově. Vyslaná hlídka se ihned pustila do pátrací akce a v ulici Bratislavské spatřila pět mladíků odpovídajících popisu,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Straková. Ti si ale policistů všimli a ukradené věci schovali pod auto. Šestý pachatel stihl utéct domů, tam si pro něj však policie přišla.

 

Celý gang policisté zatkli a kromě tabletu všechny odcizené věci našli. Ten údajně zloději prodali na ulici za pět set korun. „Za trestný čin loupeže nyní mohou tři z mladíků strávit ve vězení až deset let, zbylé trojici z důvodu nízkého věku hrozí sazba poloviční,“ dodala Straková.

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře