Reklama
reklama

Mladí zloději vyhrožovali na ulici násilím, kradené věci schovali pod auto

Nebezpečný gang se vyklubal z šestice mladíků ve věku od patnácti do osmnácti let. Ti na zastávce městské hromadné dopravy v Brně vyhrožovali násilím trojici stejně starých vrstevníků a okradli je o cennosti. Policie je krátce po té chytila.

Šest zlodějů si v nočních hodinách vytipovalo tři mladé muže stojící na zastávce MHD v ulici Černopolní. Skupinka je obstoupila a pod pohrůžkou násilí po nich chtěla cenné věci. Osmnáctiletému mladíkovi nebezpeční zloději vytáhli z batohu tablet, IPod, nůž a cigarety a z místa utekli.

 

„Poškození ihned kontaktovali policii s informací, že podezřelé osoby utekly směrem k ulici Erbenově. Vyslaná hlídka se ihned pustila do pátrací akce a v ulici Bratislavské spatřila pět mladíků odpovídajících popisu,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Straková. Ti si ale policistů všimli a ukradené věci schovali pod auto. Šestý pachatel stihl utéct domů, tam si pro něj však policie přišla.

 

Celý gang policisté zatkli a kromě tabletu všechny odcizené věci našli. Ten údajně zloději prodali na ulici za pět set korun. „Za trestný čin loupeže nyní mohou tři z mladíků strávit ve vězení až deset let, zbylé trojici z důvodu nízkého věku hrozí sazba poloviční,“ dodala Straková.

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře