Reklama
reklama

Mláďata orla kamčatského čeká dlouhá cesta z Brna do Estonska

Dvě mláďata orla kamčatského odjela dnes z brněnské zoo do estonského Tallinnu. Dvoudenní převoz z Brna se uskuteční ve speciálních přepravních bednách. Mláďata musí z brněnské zoo odejít proto, aby jejich rodiče mohli opět zahnízdit.

Orel východní neboli kamčatský patří k největším druhům orla na světě a podobně jako většina dravých ptáků je ohrožen. Jeho počet se ve volné přírodě pomalu snižuje.

 

V brněnské zoologické zahradě se chovatelům daří orly přirozeně odchovávat. "Odchov je vyjímečný až unikátní. Naše zahrada je také zapojena do mezinárodního programu výzkumů na záchranu orla kamčatského," uvedla mluvčí zoo Monika Brindzáková.

 

Dospělý pár orlů kamčatských mohou návštěvníci brněnské ZOO vidět ve voliéře v těsném sousedství ledních medvědů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře