Reklama
reklama

Místo stadionu je kluziště. Zastávka ale zůstala

V místech, kde kdysi stál lužánecký zimní stadion, je dnes díra v zemi a o kus dál chátrá další sportoviště. Zastávka hromadné dopravy však stále odkazuje na to, co už několik měsíců neexistuje. Podle všeho tomu tak už zůstane.

Brno - Příští zastávka: Zimní stadion. Takové hlášení mohou stále slýchat cestující v brněnských trolejbusech a autobusech, přestože bývalé působiště hokejové Komety už několik let neexistuje. "V této věci zatím nic není v plánu," říká mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára o dalším osudu místa, kde je nyní jen veřejné kluziště. Přejmenování zastávky, které by se nabízelo, protože její název odkazuje na neexistující budovu, se ale podle mluvčí dopravního podniku Lindy Škrancové nechystá. "Kdysi byla na toto téma anketa, v níž se většina lidí vyslovila na ponechání starého názvu," uvedla Škrancová.

 

Změna by podle hrubých odhadů mohla stát asi tři sta tisíc korun. Dopravní podnik by totiž musel investovat do změny jízdních řádů, označníků nebo přeprogramování hlášení zastávek a dalších systémů. Tyto náklady obvykle hradí společnosti, které požádají o změnu názvu blízké zastávky právě podle názvu firmy.

 

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře