Reklama
reklama

Ministr zdravotnictví Heger potvrdil, že chce sloučit brněnské fakultní nemocnice

Fakultní nemocnice Brno, která má hlavní sídlo v Bohunicích a Fakultní nemocnice u svaté Anny na Pekařské ulici se sloučí. Záměr ve čtvrtek v Brně potvrdil ministr zdravotnictví Leoš Heger. Ten si v Brně mimo jiné prohlédl nové výjezdové pracoviště krajských záchranářů v areálu v Bohunicích.

„Tuto věc nechceme řešit násilně, ale viděli bychom rádi, kdyby se nemocnice sloučily do jedné velké instituce. Nyní připravujeme potřebnou legislativu a vedeme diskuzi s nemocnicemi i Masarykovou univerzitou,“ uvedl ve čtvrtek, při své návštěvě Brna, ministr zdravotnictví Leoš Heger.

 

O sloučení se začalo spekulovat v prosinci, kdy ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny podal výpověď. V pondělí pověřilo ministerstvo jejím vedením Romana Krause, který je zároveň ředitelem Fakultní nemocnice Brno.

 

Pacientů by se sloučení nemělo dotknout, podle ministra jde spíše o technickou záležitost.

 

„Obě fakultní nemocnice jsou páteřními zdravotnickými institucemi v Brně. Budu chtít od pana ministra informace k zamýšlenému sloučení,“ uvedl k informaci hejtman kraje Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře