Reklama
reklama

Ministr zdravotnictví Heger potvrdil, že chce sloučit brněnské fakultní nemocnice

Fakultní nemocnice Brno, která má hlavní sídlo v Bohunicích a Fakultní nemocnice u svaté Anny na Pekařské ulici se sloučí. Záměr ve čtvrtek v Brně potvrdil ministr zdravotnictví Leoš Heger. Ten si v Brně mimo jiné prohlédl nové výjezdové pracoviště krajských záchranářů v areálu v Bohunicích.

„Tuto věc nechceme řešit násilně, ale viděli bychom rádi, kdyby se nemocnice sloučily do jedné velké instituce. Nyní připravujeme potřebnou legislativu a vedeme diskuzi s nemocnicemi i Masarykovou univerzitou,“ uvedl ve čtvrtek, při své návštěvě Brna, ministr zdravotnictví Leoš Heger.

 

O sloučení se začalo spekulovat v prosinci, kdy ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny podal výpověď. V pondělí pověřilo ministerstvo jejím vedením Romana Krause, který je zároveň ředitelem Fakultní nemocnice Brno.

 

Pacientů by se sloučení nemělo dotknout, podle ministra jde spíše o technickou záležitost.

 

„Obě fakultní nemocnice jsou páteřními zdravotnickými institucemi v Brně. Budu chtít od pana ministra informace k zamýšlenému sloučení,“ uvedl k informaci hejtman kraje Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře