Reklama
reklama

Mimořádně úspěšná sezóna RWE Letního kina na Dobráku je u konce

V pátek 31. srpna projekcí filmu Kouř zakončila RWE Letní kino na Dobráku svou již 4. sezónu. I v letošním roce se o provoz letního kina staral osvědčený tvůrčí tým, ovšem tentokrát poprvé pod hlavičkou občanského sdružení Noční motýl.

V prostorách koupaliště Dobrovského mohli diváci od 27. června do 31. srpna shlédnout celkem 66 filmových projekcí. Program kina sestával z osvědčené klasiky i filmových novinek a byl sestaven tak, aby si zde vybrali milovníci artových filmů i diváci, kteří v letním kině hledají spíš oddech a lehčí žánr.

Vyvážený dramaturgický mix diváky zaujal a tak lze letošní sezónu hodnotit jako více než úspěšnou. Návštěvnost se  letos přiblížila stovce diváků na představení, což je téměř třikrát více než je udávaná průměrná návštěvnost v českých kinech. Největší návštěvnost již tradičně vykazují české filmy, zejména pak komedie, a nejinak tomu bylo i v letošním roce. Na filmy Probudím se včera, Líbáš jako ďábel, Alois Nebel nebo Polski film přišlo okolo 300 diváků na představení. Divácky nejúspěšnějším představení pak byl film Líbáš jako ďábel s počtem 335 diváků.

 

U Letního kina samozřejmě hraje velkou roli počasí a tak se v teplotně nadprůměrném minulém týdnu držela návštěvnost všech promítaných filmů na hranici 200 diváků na představení. Tento více než skvělý výsledek pak překonala komedie Diktátor se Sashou Baronem Cohenem v hlavní roli, kterou navštívilo 284 diváků. Opravdovou lahůdkou, jež se u diváků setkala s mimořádně kladným ohlasem, byla projekce němého filmu Bustera Keatona Frigo na mašině, kterou hudebně doprovodila brněnská alternativní skupina Květy.

 

Občanské sdružení Noční motýl v letošním roce také v rámci letního kina rozvinulo spolupráci s dalšími občanskými sdruženími a neziskovými organizacemi, což přineslo další obohacení programu kina. Ve spolupráci s festivalem queer filmů Mezipatra se v kině uskutečnily dva „Teplé večery“, kdy byl pro diváky připraven doprovodný program se soutěžemi.  Každý návštěvník navíc získal možnost zakoupenou vstupenkou z Teplého letního večera využít při festivalu Mezipatra a k jedné zakoupené vstupence získat další zdarma.

 

Ekologická poradna Veronica uspořádala v kině prodejní módní přehlídku sestávající z modelů ze svých obchůdků, jejíž výtěžek plánuje věnovat na další provoz kina. Díky vysokému zastoupení skandinávské kinematografie v programu kina se podařilo navázat spolupráci se sdružením Skandinávský dům, které na svých webových stránkách uspořádalo soutěže o vstupenky pro své členy a umístilo zde lektorské úvody k vybraným filmům.

 

V letošním roce se organizátoři RWE Letního kina na Dobráku velmi cíleně snažili vytvořit v kině příjemnou atmosféru a vybudovat spřízněný okruh diváků, což se skutečně zdařilo a řada návštěvníků využila možnosti zakoupit si permanentku a navštěvovat kino pravidelně. S mimořádně kladným ohlasem se setkaly divácké soutěže o DVD s českými filmy produkčně podpořenými projektem RWE Energie českého filmu, které provázely všechna promítání českých filmů.

 

Více než úspěšnou sezónu RWE Letního kina ukončila 31. 8. projekce komediálního muzikálu Kouř. Kino tentokrát otevřelo návštěvníkům své brány již ve 20.00. Diváci si mohli na rozloučenou odnést plakáty z promítaných filmů a ještě naposledy si zasoutěžit o DVD s českými filmy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře