Reklama
reklama

Milenci - podvodníci půjčovali auta za korunu! Schovávali se v Chorvatsku

Drzý podvod, který vynesl přes šest milionů korun, má na svém kontě osmatřicetiletý Daniel V. Za jednu korunu proti vratné záloze nabízel pronájem aut. Ta však patřila autopůjčovnám, kterým muž za vozy neplatil. S podvodem mu pomáhala jeho mladá pětadvacetiletá milenka Jitka M. Přestože oba uprchli do Chorvatska, po půl roce se muž sám přihlásil na policii.

Exekutoři a naštvaní lidé téměř každý den zvonili na dům manželky podvodníka v Dolní Lhotě na Blanensku. „Chudáci, nemají s tím nic společného. Odnesli jeho podvody. Přitom on se tady už nejméně tři měsíce neukázal. Někam zdrhl,“ litoval poté, co policie zahájila pátrání po podvodníkovi, svoje sousedy muž, který rodinu i Daniela V. dobře zná.

 

Fintu milenecké dvojice dlouho nikdo neprohlédl. „Celý mechanismus fungoval jako hodinky. Muž nabízel pronájem aut za korunu na rok. Klient ale musel složit vratnou zálohu mezi jedním a dvěma sty tisíci korun. Za to získal auto, nevěděl však, že je z běžné půjčovny,“ popsal mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Celý obchod se sesypal jako domeček z karet v okamžiku, kdy Daniel V. a Jitka M. přestali autopůjčovnám platit za vypůjčená auta. „Neplatili včas a pak přestali brát i telefony. Tím, že auto půjčili dál, porušili smlouvu, neboť ho může řídit jen řidič, který je uveden ve smlouvě,“ uvedla majitelka jedné z podvedených autopůjčoven z Třebíče.

 

Některé půjčovny své vozy na dálku znehybnily, jiné je nechali odtáhnout. Podvedení tak třeba zůstali stát na silnici, nebo, když chtěli jet ráno do práce, auto bylo pryč. „Sestře zabavila auto pražská půjčovna, zůstala bez peněz i auta,“ řekl příbuzný jedné z klientek.

Daniel V. se dokonce neštítil zatáhnout do zlodějiny rodinu, která nic o jeho lžích netušila. S okradenými klienty si dával schůzky v Dolní Lhotě, kde rodina bydlela, kam však nikdy nedorazil. „Dcera je z toho úplně nešťastná, nemá s tím nic společného,“ potvrdila mužova tchýně. Kriminalisté po dvojici intenzivně pátrali.

 

Nyní Daniel V. asi vytušil, že se okolo něj začíná stahovat smyčka a přišel se sám přihlásit na služebnu policie. „Kriminalisté zadrželi hledaného muže, byl obviněn z trestného činu podvod. Obviněn byl celkem z padesáti skutků,“ potvrdil mluvčí policie Pavel Šváb. V nejbližších dnech se bude rozhodovat, zda bude muž stíhán vazebně. Za jeho "podnikání" mu hrozí trest za mřížemi až na deset let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře