Reklama
reklama

Mikulovský fašank zasypal sníh. Masky přijely na náměstí na lyžích

Ostatky, šibřinky či fašank. Ať už se bujarému veselí před čtyřicetidenním předvelikonočním půstem říká jakkoliv, v Mikulově se slavilo v sobotu. A to již po třiadvacáté. A navzdory počasí.

Pravou chumelenici přišli i přijeli členové Národopisného souboru Pálava přivítat stylově. Na lyžích, v maskách či krojích a tančících mečový tanec Pod šable. K tanci všem přítomným vyhrávala dechová hudba Mikulovanka. „Takovou sněhovou nadílku na fašank nepamatuji, ale patří to k tomu,“ smála se jedna z návštěvnic.

 

  

 

Letošní masopustní rej plný sněhových vloček ozvláštnil i sám mikulovský probošt Pavel Pacner, který přišel přímo před radnici a tanečníky i masky pohostil pro zahřátí.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře