Reklama
reklama

Mezi Prahou a Brnem budou jezdí nové expresní vlaky Českých drah

Od 4. října budou mezi Prahou a Brnem jezdit každý všední den nové vlaky Českých drah s názvem D1 Express, které doplní stávající dálkové vlaky. Cestující se do Prahy dostanou už za 2 hodiny 42 minut!

Doprava mezi Brnem a Prahou bude téměř časově srovnatelná s konkurenční firmou Student Agency. Jelikož se však často stává, že na dálnicích jsou kolony a uzavírky, budou vlaky leckdy rychlejší, i když nenabídnou spoje po celý den a o víkendu.

 

Soupravy budou složeny ze tří vozů 2.třídy, jednoho velkoprostorového vozu 1.třídy a jednoho bistrovozu. Vozy budou vybaveny klimatizací, eletrickými zásuvkami a během podzimu přibude také systém wi-fi pro připojení k internetu.

 

Z Brna pojedou vlaky vždy v 6.15 a 7.15 hodin. Zpět z Prahy potom v 17.03 a 18.03 hodin. Bistro nabídne širokou nabídku teplých i studených jídel a nápojů. Servis na místo v 1.třídě bude bohatý. Cestujícím budou nabízeny bezplatně teplé a studené nápoje nebo denní tisk. Uskuteční se zde také občerstvení z minibaru.

 

Jelikož vlaky cestují různé skupiny lidí, nabídnou vagony oddíl pro cestující s dětmi do 10 let, dámský oddíl, tichý vůz pro cestující, kteří chtějí při cestě nerušeně relaxovat nebo oddíl pro cestující s omezenou schopností pohybu a orientace. Možná bude jak rezervace, tak přeprava kol.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře