Reklama
reklama

Mezi Prahou a Brnem budou jezdí nové expresní vlaky Českých drah

Od 4. října budou mezi Prahou a Brnem jezdit každý všední den nové vlaky Českých drah s názvem D1 Express, které doplní stávající dálkové vlaky. Cestující se do Prahy dostanou už za 2 hodiny 42 minut!

Doprava mezi Brnem a Prahou bude téměř časově srovnatelná s konkurenční firmou Student Agency. Jelikož se však často stává, že na dálnicích jsou kolony a uzavírky, budou vlaky leckdy rychlejší, i když nenabídnou spoje po celý den a o víkendu.

 

Soupravy budou složeny ze tří vozů 2.třídy, jednoho velkoprostorového vozu 1.třídy a jednoho bistrovozu. Vozy budou vybaveny klimatizací, eletrickými zásuvkami a během podzimu přibude také systém wi-fi pro připojení k internetu.

 

Z Brna pojedou vlaky vždy v 6.15 a 7.15 hodin. Zpět z Prahy potom v 17.03 a 18.03 hodin. Bistro nabídne širokou nabídku teplých i studených jídel a nápojů. Servis na místo v 1.třídě bude bohatý. Cestujícím budou nabízeny bezplatně teplé a studené nápoje nebo denní tisk. Uskuteční se zde také občerstvení z minibaru.

 

Jelikož vlaky cestují různé skupiny lidí, nabídnou vagony oddíl pro cestující s dětmi do 10 let, dámský oddíl, tichý vůz pro cestující, kteří chtějí při cestě nerušeně relaxovat nebo oddíl pro cestující s omezenou schopností pohybu a orientace. Možná bude jak rezervace, tak přeprava kol.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře