Reklama
reklama

Městskou hromadnou dopravu opět omezí několik uzavírek a oprav

O víkendu 22. a 23. září dojde opět k několika omezením v brněnské MHD. Nepojedou tramvaje do Králova Pole, Řečkovic a Lesné. Nahradí je autobusy.

Výluka tramvají do Králova Pole a Řečkovic

Z důvodu opravy kolejí bude od 7 hodin v sobotu 22.9. do 16.30 hodin v neděli vyloučen provoz tramvají v úseku Moravské náměstí – Řečkovice.

Linka 1 pojede pouze v úseku Bystrc, Ečerova – Hlavní nádraží a dále odklonem do smyčky Zvonařka.

Linka 6 Pojede po dobu výluky pouze v úseku Starý Lískovec – Česká.

Náhradní doprava bude zajištěna dvěma linkami: X1 na trase Hlavní nádraží – Řečkovice a X6 na trase Česká – Kr. Pole nádraží.

 

Opět nepojedou tramvaje na Lesnou

Z důvodu pokračujících oprav kolejového svršku bude i tento víkend celodenně linka 9 ukončena ve smyčce Černá Pole, Zemědělská. V úseku Zemědělská – Halasovo náměstí – Lesná, Haškova pojede náhradní autobusová linka x9. Linka 46 bude po dobu výluky jezdit shodně až do smyčky Zemědělská. Zastávky náhradní dopravy jsou umístěny vždy na přilehlé komunikaci.

 

Z důvodu změny oběhů vozidel nebudou na linkách 1, 6 a 9 garantovány jízdním řádem spoje obsluhované nízkopodlažním vozidlem.

 

Výluka trolejbusů na ulici Pionýrské

Z důvodu dokončovacích prací při rekonstrukci komunikací v ulici Pionýrské bude v sobotu 22. A neděli 23.9. celodenně vyloučen provoz trolejbusů v úseku Konečného náměstí – Zimní stadion.

 

Na linkách 25 a 26 budou nasazeny autobusy, které pojedou v úseku Konečného náměstí – Zimní stadion odklonem ulicemi Kounicovou, Koliště a Drobného, čímž vynechají zastávku Pionýrská. Náhradou bude pro tyto linky zřízena zastávka Moravské náměstí na křižovatce ulic Lidické a Koliště.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře