Reklama
reklama

Městskou hromadnou dopravu opět omezí několik uzavírek a oprav

O víkendu 22. a 23. září dojde opět k několika omezením v brněnské MHD. Nepojedou tramvaje do Králova Pole, Řečkovic a Lesné. Nahradí je autobusy.

Výluka tramvají do Králova Pole a Řečkovic

Z důvodu opravy kolejí bude od 7 hodin v sobotu 22.9. do 16.30 hodin v neděli vyloučen provoz tramvají v úseku Moravské náměstí – Řečkovice.

Linka 1 pojede pouze v úseku Bystrc, Ečerova – Hlavní nádraží a dále odklonem do smyčky Zvonařka.

Linka 6 Pojede po dobu výluky pouze v úseku Starý Lískovec – Česká.

Náhradní doprava bude zajištěna dvěma linkami: X1 na trase Hlavní nádraží – Řečkovice a X6 na trase Česká – Kr. Pole nádraží.

 

Opět nepojedou tramvaje na Lesnou

Z důvodu pokračujících oprav kolejového svršku bude i tento víkend celodenně linka 9 ukončena ve smyčce Černá Pole, Zemědělská. V úseku Zemědělská – Halasovo náměstí – Lesná, Haškova pojede náhradní autobusová linka x9. Linka 46 bude po dobu výluky jezdit shodně až do smyčky Zemědělská. Zastávky náhradní dopravy jsou umístěny vždy na přilehlé komunikaci.

 

Z důvodu změny oběhů vozidel nebudou na linkách 1, 6 a 9 garantovány jízdním řádem spoje obsluhované nízkopodlažním vozidlem.

 

Výluka trolejbusů na ulici Pionýrské

Z důvodu dokončovacích prací při rekonstrukci komunikací v ulici Pionýrské bude v sobotu 22. A neděli 23.9. celodenně vyloučen provoz trolejbusů v úseku Konečného náměstí – Zimní stadion.

 

Na linkách 25 a 26 budou nasazeny autobusy, které pojedou v úseku Konečného náměstí – Zimní stadion odklonem ulicemi Kounicovou, Koliště a Drobného, čímž vynechají zastávku Pionýrská. Náhradou bude pro tyto linky zřízena zastávka Moravské náměstí na křižovatce ulic Lidické a Koliště.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře