Reklama
reklama

Městské kluziště ve Znojmě zavřelo brány, letošní sezóna byla výjimečná

Kvůli vysokým teplotám se o víkendu kluziště ve Znojmě definitivně uzavřelo. Zabruslit si letos přišlo na 15 200 platících návštěvníků. K tomu je nutné připočíst davy žáků základních škol, kteří bruslili v dopoledních hodinách zdarma.

Na městském kluzišti se sice už nebruslí, ale počet evidovaných návštěvníků napovídá, že se toto sportoviště těší velké oblibě zejména u mladé generace. „Ačkoliv jsme kluziště letos zpoplatnili desetikorunou, na návštěvnosti nebylo zpoplatnění znát. Děkujeme Znojmákům, že takto vlídně k symbolickému vstupnému na kluziště přistoupili a pochopili tak náš záměr, aby se na kluzišti pohybovali opravdu jen ti, co chtějí bruslit, a ne žádní výrostci. Díky zpoplatnění jsme navíc mohli poskytnout práci dvěma lidem, kteří by jinak zimní sezónu strávili na úřadu práce," shrnul starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

 

Právě skončená sezóna byla první, kdy se za vstup na otevřené zimní kluziště vybíralo vstupné. Šlo o v podstatě symbolickou desetikorunu. Pokud se vezme v úvahu, že si vstupenku koupilo 15 200 bruslících, je zřejmé, že do městské pokladny přibylo sto padesát tisíc korun. Peníze se použijí na opravy skříněk, osvětlení a vytápění pokladny. Ostatně náklady na její vybudování byly zanedbatelné, protože Správa nemovitostí města Znojma použila běžný prodejní stánek z tržiště, který asi za dva tisíce korun zateplila a vybavila teplovzdušným radiátorem.

 

K platícím návštěvníkům je třeba přičíst ještě ty, kteří přicházeli v dopoledních hodinách, kdy se neplatilo, a kluziště využívali žáci základních škol.

 

Zpoplatnění vstupu umožnilo radnici zaměstnat na kluzišti dva pracovníky. Vybráni byli zaměstnanci, kteří v létě pracují na Městské plovárně Louka a v zimě bývali dosud evidováni na úřadu práce.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře