Reklama
reklama

Městské kluziště ve Znojmě zavřelo brány, letošní sezóna byla výjimečná

Kvůli vysokým teplotám se o víkendu kluziště ve Znojmě definitivně uzavřelo. Zabruslit si letos přišlo na 15 200 platících návštěvníků. K tomu je nutné připočíst davy žáků základních škol, kteří bruslili v dopoledních hodinách zdarma.

Na městském kluzišti se sice už nebruslí, ale počet evidovaných návštěvníků napovídá, že se toto sportoviště těší velké oblibě zejména u mladé generace. „Ačkoliv jsme kluziště letos zpoplatnili desetikorunou, na návštěvnosti nebylo zpoplatnění znát. Děkujeme Znojmákům, že takto vlídně k symbolickému vstupnému na kluziště přistoupili a pochopili tak náš záměr, aby se na kluzišti pohybovali opravdu jen ti, co chtějí bruslit, a ne žádní výrostci. Díky zpoplatnění jsme navíc mohli poskytnout práci dvěma lidem, kteří by jinak zimní sezónu strávili na úřadu práce," shrnul starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

 

Právě skončená sezóna byla první, kdy se za vstup na otevřené zimní kluziště vybíralo vstupné. Šlo o v podstatě symbolickou desetikorunu. Pokud se vezme v úvahu, že si vstupenku koupilo 15 200 bruslících, je zřejmé, že do městské pokladny přibylo sto padesát tisíc korun. Peníze se použijí na opravy skříněk, osvětlení a vytápění pokladny. Ostatně náklady na její vybudování byly zanedbatelné, protože Správa nemovitostí města Znojma použila běžný prodejní stánek z tržiště, který asi za dva tisíce korun zateplila a vybavila teplovzdušným radiátorem.

 

K platícím návštěvníkům je třeba přičíst ještě ty, kteří přicházeli v dopoledních hodinách, kdy se neplatilo, a kluziště využívali žáci základních škol.

 

Zpoplatnění vstupu umožnilo radnici zaměstnat na kluzišti dva pracovníky. Vybráni byli zaměstnanci, kteří v létě pracují na Městské plovárně Louka a v zimě bývali dosud evidováni na úřadu práce.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře