Reklama
reklama

Městské kluziště ve Znojmě zavřelo brány, letošní sezóna byla výjimečná

Kvůli vysokým teplotám se o víkendu kluziště ve Znojmě definitivně uzavřelo. Zabruslit si letos přišlo na 15 200 platících návštěvníků. K tomu je nutné připočíst davy žáků základních škol, kteří bruslili v dopoledních hodinách zdarma.

Na městském kluzišti se sice už nebruslí, ale počet evidovaných návštěvníků napovídá, že se toto sportoviště těší velké oblibě zejména u mladé generace. „Ačkoliv jsme kluziště letos zpoplatnili desetikorunou, na návštěvnosti nebylo zpoplatnění znát. Děkujeme Znojmákům, že takto vlídně k symbolickému vstupnému na kluziště přistoupili a pochopili tak náš záměr, aby se na kluzišti pohybovali opravdu jen ti, co chtějí bruslit, a ne žádní výrostci. Díky zpoplatnění jsme navíc mohli poskytnout práci dvěma lidem, kteří by jinak zimní sezónu strávili na úřadu práce," shrnul starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

 

Právě skončená sezóna byla první, kdy se za vstup na otevřené zimní kluziště vybíralo vstupné. Šlo o v podstatě symbolickou desetikorunu. Pokud se vezme v úvahu, že si vstupenku koupilo 15 200 bruslících, je zřejmé, že do městské pokladny přibylo sto padesát tisíc korun. Peníze se použijí na opravy skříněk, osvětlení a vytápění pokladny. Ostatně náklady na její vybudování byly zanedbatelné, protože Správa nemovitostí města Znojma použila běžný prodejní stánek z tržiště, který asi za dva tisíce korun zateplila a vybavila teplovzdušným radiátorem.

 

K platícím návštěvníkům je třeba přičíst ještě ty, kteří přicházeli v dopoledních hodinách, kdy se neplatilo, a kluziště využívali žáci základních škol.

 

Zpoplatnění vstupu umožnilo radnici zaměstnat na kluzišti dva pracovníky. Vybráni byli zaměstnanci, kteří v létě pracují na Městské plovárně Louka a v zimě bývali dosud evidováni na úřadu práce.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře