Reklama
reklama

Městské divadlo Brno bylo zvoleno nejoblíbenějším divadlem pro rok 2012!

Divadelní portál i-divadlo.cz zveřejnil výsledky Velké výroční ankety 2012, v níž příznivci her ocenili ředitele Městského divadla Brno Stanislava Mošu, mnoho herců i realizační tým a zároveň určili tím nejoblíbenějším. Ostatní brněnská divadla si vedla také dobře.

V neděli prozradil internetový divadelní portál i-divadlo.cz výsledky své Velké výroční ankety 2012. Do ní hlasovali nadšenci divadel z celé České republiky v deseti kategoriích, z nichž tři byly negativní. „Cílem těchto tří kategorií bylo upozornit na méně povedené počiny či nepřístojnosti,“ uvedla mluvčí Městského divadla Brno Lenka Pazourková.

 

V devátém ročníku této ankety získalo značné množství hlasů právě Městské divadlo Brno a to pouze v pozitivních skupinách. První místo v kategorii Nejlepší inscenace obsadila Papežka, na čtvrtém se tyčí Pokrevní bratři a na šestém místě je dohání Tichý Tarzan (zcizené deníky fantoma erotické fotografie) z Divadla Husa na provázku.

 

Titul Divadelní osobnost obdržel na druhém místě režisér a ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša. První místo za nejlepší ženský herecký výkon si odnesla Ivana Hloužková za představení Tichý Tarzan z brněnské Husy na provázku. Hned za ní se na stříbrné pozici tyčí Hana Holišová za Papežku z MdB, herečka je také nominována na Cenu Thálie.

 

Hned za Ivanem Trojanem se umístil Aleš Slanina za výkon ve hře Pokrevní bratři v MdB, dalšími dobře umístěnými herci z Brna byl Dušan Vitázek, Martin Havelka, Robert Mikluš, Radka Coufalová, Andrea Březinová nebo Svetlana Janotová.

 

Městské divadlo Brno se umístilo na první příčce v kategorii Nejoblíbenější divadlo roku 2012, Divadlo Husa na provázku obsadilo místo deváté a desátou příčkou Buranteatr Brno. V Propadáku roku se na čtvrté místo dostala inscenace Národního divadla Brno – Černá madona brněnská – legenda z doby švédského tažení na Moravu.

 

Špatné hodnocení získal třeba Magistrát města Brna za snižování podpory kultury v Brně. Nejvíce ocenění si z Brna převzalo tedy Městské divadlo Brno. „Příjemný je také fakt, že se Městské divadlo Brno neobjevilo ani na jedné příčce „negativních“ kategorií,“ radovala se Pazourková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře