Reklama
reklama

Městské divadlo Brno bylo zvoleno nejoblíbenějším divadlem pro rok 2012!

Divadelní portál i-divadlo.cz zveřejnil výsledky Velké výroční ankety 2012, v níž příznivci her ocenili ředitele Městského divadla Brno Stanislava Mošu, mnoho herců i realizační tým a zároveň určili tím nejoblíbenějším. Ostatní brněnská divadla si vedla také dobře.

V neděli prozradil internetový divadelní portál i-divadlo.cz výsledky své Velké výroční ankety 2012. Do ní hlasovali nadšenci divadel z celé České republiky v deseti kategoriích, z nichž tři byly negativní. „Cílem těchto tří kategorií bylo upozornit na méně povedené počiny či nepřístojnosti,“ uvedla mluvčí Městského divadla Brno Lenka Pazourková.

 

V devátém ročníku této ankety získalo značné množství hlasů právě Městské divadlo Brno a to pouze v pozitivních skupinách. První místo v kategorii Nejlepší inscenace obsadila Papežka, na čtvrtém se tyčí Pokrevní bratři a na šestém místě je dohání Tichý Tarzan (zcizené deníky fantoma erotické fotografie) z Divadla Husa na provázku.

 

Titul Divadelní osobnost obdržel na druhém místě režisér a ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša. První místo za nejlepší ženský herecký výkon si odnesla Ivana Hloužková za představení Tichý Tarzan z brněnské Husy na provázku. Hned za ní se na stříbrné pozici tyčí Hana Holišová za Papežku z MdB, herečka je také nominována na Cenu Thálie.

 

Hned za Ivanem Trojanem se umístil Aleš Slanina za výkon ve hře Pokrevní bratři v MdB, dalšími dobře umístěnými herci z Brna byl Dušan Vitázek, Martin Havelka, Robert Mikluš, Radka Coufalová, Andrea Březinová nebo Svetlana Janotová.

 

Městské divadlo Brno se umístilo na první příčce v kategorii Nejoblíbenější divadlo roku 2012, Divadlo Husa na provázku obsadilo místo deváté a desátou příčkou Buranteatr Brno. V Propadáku roku se na čtvrté místo dostala inscenace Národního divadla Brno – Černá madona brněnská – legenda z doby švédského tažení na Moravu.

 

Špatné hodnocení získal třeba Magistrát města Brna za snižování podpory kultury v Brně. Nejvíce ocenění si z Brna převzalo tedy Městské divadlo Brno. „Příjemný je také fakt, že se Městské divadlo Brno neobjevilo ani na jedné příčce „negativních“ kategorií,“ radovala se Pazourková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře