Reklama
reklama

Městská policie bojuje s dětskou kriminalitou pomocí tance

Motivací a inspirací pro čtyři desítky dívek má být nový projekt preventistů městské policie, který byl oficiálně zahájen ve středu 3. října 2012 v 17 hodin v prostorách   Střediska profesní přípravy MP   v ulici Milady Horákové.  Dívky ze znevýhodněného prostředí se naučí moderní pohybové aktivity i komunikaci.

Program s názvem STREET DANCE 2012/2013 je zaměřený na taneční pohybovou aktivitu, konkrétně výuku moderních tanců jako break dance, house dance, hip hop a jiných. Děti z cílové skupiny obyvatel bude lákat ke smysluplnému, zdravému a společensky přijatelnému trávení volného času. Přispět by měl i k získávání základních komunikačních schopností a dovedností.

 

Děvčata ze sociálně znevýhodněných a společensky nepřizpůsobených skupin obyvatel města Brna vybraly na zakládě výzvy Jihomoravského kraje orgány sociálně právní ochrany dětí, městských částí i neziskových organizací. Výběr 40 dívek se uskutečnil mezi únorem a červnem letošního roku a byl zaměřen na věkovou skupinu od 12 do 15 let.

 

Na děti čeká každý týden celkem hodina a půl pravidelných zábavných tréninků se zkušenými lektory z taneční školy Danza. Odměnou za poctivou docházku bude dívkám třídenní soustředění v přírodě.

 

Projekt pořádaný za podpory Jihomoravského kraje, města Brna, městských částí a v neposlední řadě právě taneční školy DANZA skončí 30. června 2013. Je součástí rozsáhlejšího projektu Sportem proti kriminalitě, v rámci kterého v loňském roce uspořádala Městská policie Brno obdobný program určený chlapcům ze znevýhodněného prostředí. Školitelé je zasvětili do umění juda a boxu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře