Reklama
reklama

Městská policie bojuje s dětskou kriminalitou pomocí tance

Motivací a inspirací pro čtyři desítky dívek má být nový projekt preventistů městské policie, který byl oficiálně zahájen ve středu 3. října 2012 v 17 hodin v prostorách   Střediska profesní přípravy MP   v ulici Milady Horákové.  Dívky ze znevýhodněného prostředí se naučí moderní pohybové aktivity i komunikaci.

Program s názvem STREET DANCE 2012/2013 je zaměřený na taneční pohybovou aktivitu, konkrétně výuku moderních tanců jako break dance, house dance, hip hop a jiných. Děti z cílové skupiny obyvatel bude lákat ke smysluplnému, zdravému a společensky přijatelnému trávení volného času. Přispět by měl i k získávání základních komunikačních schopností a dovedností.

 

Děvčata ze sociálně znevýhodněných a společensky nepřizpůsobených skupin obyvatel města Brna vybraly na zakládě výzvy Jihomoravského kraje orgány sociálně právní ochrany dětí, městských částí i neziskových organizací. Výběr 40 dívek se uskutečnil mezi únorem a červnem letošního roku a byl zaměřen na věkovou skupinu od 12 do 15 let.

 

Na děti čeká každý týden celkem hodina a půl pravidelných zábavných tréninků se zkušenými lektory z taneční školy Danza. Odměnou za poctivou docházku bude dívkám třídenní soustředění v přírodě.

 

Projekt pořádaný za podpory Jihomoravského kraje, města Brna, městských částí a v neposlední řadě právě taneční školy DANZA skončí 30. června 2013. Je součástí rozsáhlejšího projektu Sportem proti kriminalitě, v rámci kterého v loňském roce uspořádala Městská policie Brno obdobný program určený chlapcům ze znevýhodněného prostředí. Školitelé je zasvětili do umění juda a boxu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře