Reklama
reklama

Město pomáhá i pomocí pokladniček

Kromě finanční pomoci pro Středisko rané péče SPRP Brno, které poskytuje služby rodinám s postiženými dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením, se rada města rozhodla na své schůzi 29. srpna 2012 pomoci středisku také umístěním pokladniček ve vybraných budovách v majetku statutárního města, kde by se vybíraly finanční prostředky na činnost střediska. Jedná se o Centrum experimentálního divadla, Dům umění města Brna, Národní divadlo Brno a Muzeum města Brna.

Jaké středisko poskytuje služby?
Středisko poskytuje zdarma služby rodinám s postiženými dětmi v domácím prostředí a zaměřuje se na podporu rodiny a podporu vývoje dítěte. Středisko hradí náklady na provoz z více zdrojů. Převážnou část příjmů tvoří dotace MPSV, dotace statutárního města Brna (300 tis. Kč pro léta, 2010, 2011 a 2012) a dále nadační příspěvky.

 

Z důvodu zvyšování nákladů na poskytování služeb a nejistoty financování činnosti ze státních zdrojů je středisko nuceno hledat další možnosti financování poskytovaných služeb, kterou je i jmenovaná veřejná sbírka. Středisko funguje na území města Brna již 19 let a dlouhodobě spolupracuje s městem Brnem v oblasti komunitního plánování sociálních služeb.

 

Pokladničky
Pokladničky představují plastové průhledné schránky ve tvaru kostky s označením VIDĚT S ÚSMĚVEM připevněné k plastovému rámu, vše samostatně stojící nebo umístěné na kvádrovém podstavci. Autory pokladničky jsou ak. soch. Oldřich Rujbr a Ing. arch. Petr Kameník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře