Reklama
reklama

Město opravilo v brněnském Bronxu už šestý dům, jsou v něm byty

Z pavlačového domu s byty bez samostatného sociálního zázemí v ulici Přadlácká v brněnských Zábrdovicích se za 35 milionů stal krásný bytový dům. Městu se ho podařilo rekonstruovat v rámci projektu Integrovaného plánu rozvoje města Brna. Byl postaven v roce 1894 jako nárožní dům ulic Přadlácká a Spolková, je částečně podsklepený s 12 byty. Dispozičními úpravami ve stávajících podlažích vzniklo opět 12 bytů se samostatným hygienickým zařízením v každém bytě. Dalších pět nových bytů vzniklo v půdní vestavbě.

Při rekonstrukci šlo o kompletní obnovu společných částí domu a společných prostor, odstranění zemní vlhkosti podřezáním zdiva, výměnu krovu a střešní krytiny, zateplení dvorní fasády a opravy uliční historické fasády. Dělníci provedli i opravy pavlačí a částečné zastřešení, výměnu oken, dveří, podlah, nové rozvody technické infrastruktury, nový systém vytápění s napojením na CZT, nové provedení zpevněných ploch ve dvoře, vyklizení suterénu včetně oprav stěn, nových podlah a instalace sklepních kójí.

 

Opravený dům v ulici Bratislavská. Foto MMB
 

V problémové zóně zahrnující části ulic Bratislavská, Cejl, Francouzská, Körnerova, Přadlácká a Stará a celé ulice Hvězdová, Spolková a Soudní je celkem 155 bytových domů, 57 domů vlastní město Brno. Z hlediska polohy je toto území velice atraktivní, protože navazuje na centrum města. V projektu regenerace bytového fondu opraví 11 vybraných obecních bytových domů.

 

Opravený dům v ulici Francouzská. Foto MMB

 

Jako první byl v listopadu 2011 zkolaudován bytový dům Spolková 3 s celkovým počtem 21 bytových jednotek, druhým byl v únoru 2012 bytový dům Francouzská 44 s celkovým počtem 12 bytů, třetí rekonstruovaný dům na ulici Francouzská 68 s 18 bytovými jednotkami byl slavnostně otevřen 19. dubna 2012 a čtvrtým se stal v květnu 2012 dům na ulici Francouzská 64 s počtem 12 bytových jednotek. Pátým bytovým domem byl v září 2012 objekt na ulici Bratislavská 62 s investicí ve výši 29 milionů korun, po rekonstrukci zde vzniklo 25 bytových jednotek. Přadlácká číslo 9 je šestým opraveným domem. Ve výstavbě je v současnosti dům na ulici Francouzská 20. U dalších se připravují projektové dokumentace.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře