Reklama
reklama

Město opravilo v brněnském Bronxu už šestý dům, jsou v něm byty

Z pavlačového domu s byty bez samostatného sociálního zázemí v ulici Přadlácká v brněnských Zábrdovicích se za 35 milionů stal krásný bytový dům. Městu se ho podařilo rekonstruovat v rámci projektu Integrovaného plánu rozvoje města Brna. Byl postaven v roce 1894 jako nárožní dům ulic Přadlácká a Spolková, je částečně podsklepený s 12 byty. Dispozičními úpravami ve stávajících podlažích vzniklo opět 12 bytů se samostatným hygienickým zařízením v každém bytě. Dalších pět nových bytů vzniklo v půdní vestavbě.

Při rekonstrukci šlo o kompletní obnovu společných částí domu a společných prostor, odstranění zemní vlhkosti podřezáním zdiva, výměnu krovu a střešní krytiny, zateplení dvorní fasády a opravy uliční historické fasády. Dělníci provedli i opravy pavlačí a částečné zastřešení, výměnu oken, dveří, podlah, nové rozvody technické infrastruktury, nový systém vytápění s napojením na CZT, nové provedení zpevněných ploch ve dvoře, vyklizení suterénu včetně oprav stěn, nových podlah a instalace sklepních kójí.

 

Opravený dům v ulici Bratislavská. Foto MMB
 

V problémové zóně zahrnující části ulic Bratislavská, Cejl, Francouzská, Körnerova, Přadlácká a Stará a celé ulice Hvězdová, Spolková a Soudní je celkem 155 bytových domů, 57 domů vlastní město Brno. Z hlediska polohy je toto území velice atraktivní, protože navazuje na centrum města. V projektu regenerace bytového fondu opraví 11 vybraných obecních bytových domů.

 

Opravený dům v ulici Francouzská. Foto MMB

 

Jako první byl v listopadu 2011 zkolaudován bytový dům Spolková 3 s celkovým počtem 21 bytových jednotek, druhým byl v únoru 2012 bytový dům Francouzská 44 s celkovým počtem 12 bytů, třetí rekonstruovaný dům na ulici Francouzská 68 s 18 bytovými jednotkami byl slavnostně otevřen 19. dubna 2012 a čtvrtým se stal v květnu 2012 dům na ulici Francouzská 64 s počtem 12 bytových jednotek. Pátým bytovým domem byl v září 2012 objekt na ulici Bratislavská 62 s investicí ve výši 29 milionů korun, po rekonstrukci zde vzniklo 25 bytových jednotek. Přadlácká číslo 9 je šestým opraveným domem. Ve výstavbě je v současnosti dům na ulici Francouzská 20. U dalších se připravují projektové dokumentace.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře