Reklama
reklama

Města motivují občany k pohybu, za najeté kilometry obdrží dárek

Na Vyškovsku tradičně každý rok motivuje Dobrovolný svazek obcí Ždánický les a Politaví občany k aktivnímu pohybu. Za odměnu tak najedou na kole až dvě stě kilometrů jindy i nesportovní jedinci.

Ve dvaceti sedmi obcích probíhá opět od jara cyklistická akce, jejímž cílem je poznat region ze sedla jízdního kola. Ta funguje tak, že každý cyklista musí obdržet ve všech obcích razítko s názvem dané vesnice, města, ať už v restauraci, obchodě nebo na obecním úřadě.   Průkazku vyplněnou sesbíranými razítky předloží pak občan na obecním úřadě v místě bydliště do 5. září (v některých obcích už do 1. září). Úspěšní účastníci budou následně pozváni na závěrečnou společenskou akci, kde dostanou od pořadatelů drobný dárek. V předchozích letech tak cyklisté získali cyklo láhev, tričko nebo brašnu na kolo.   Vyhodnocení proběhne na svátek sv. Václava 28. září, letos ve Zbýšově.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře