Reklama
reklama

Města motivují občany k pohybu, za najeté kilometry obdrží dárek

Na Vyškovsku tradičně každý rok motivuje Dobrovolný svazek obcí Ždánický les a Politaví občany k aktivnímu pohybu. Za odměnu tak najedou na kole až dvě stě kilometrů jindy i nesportovní jedinci.

Ve dvaceti sedmi obcích probíhá opět od jara cyklistická akce, jejímž cílem je poznat region ze sedla jízdního kola. Ta funguje tak, že každý cyklista musí obdržet ve všech obcích razítko s názvem dané vesnice, města, ať už v restauraci, obchodě nebo na obecním úřadě.   Průkazku vyplněnou sesbíranými razítky předloží pak občan na obecním úřadě v místě bydliště do 5. září (v některých obcích už do 1. září). Úspěšní účastníci budou následně pozváni na závěrečnou společenskou akci, kde dostanou od pořadatelů drobný dárek. V předchozích letech tak cyklisté získali cyklo láhev, tričko nebo brašnu na kolo.   Vyhodnocení proběhne na svátek sv. Václava 28. září, letos ve Zbýšově.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře