Reklama
reklama

Medvědice Cora brzy porodí mláďata. Lidé nyní nesmí k výběhu

V brněnské zoologické zahradě se nyní návštěvníci neprojdou okolo výběhu lední medvědice Cory. Chovatelé totiž cestu uzavřeli, aby lední medvědice Cora měla před porodem co nejvíce klidu. Kvůli teplému počasí totiž nechce zalézt do porodního boxu.

Porod lední medvědice Cory se v zoo očekává s napětím. Cora, která je matkou dvou medvídků Billa a Toma, totiž v posledních dvou letech porodila, ale medvíďata nepřežila. A i letos dělá Cora chovatelům starosti. Nechce se nechat uzavřít do porodního boxu. „Naši chovatelé konzultovali tuto situaci s kolegy z moskevské zoo, kteří mají s odchovem ledních medvědů bohaté zkušenosti. Rozhodli, že Coru do boxu uzavírat nebudeme, ale vytvoříme jí ve výběhu co nejoptimálnější podmínky,“ podotkla mluvčí zoo Monika Brindzáková.

 

Cora se do boxu sama přesune až k samotnému porodu. K tomu potřebuje maximání klid. Proto byla pro návštěvníky uzavřena cesta kolem medvědince a výběhu ledních medvědů. „Prosíme všechny, kteří v těchto dnech navštíví zoo Brno, aby toto omezení respektovali,“ požádala veřejnost mluvčí. Coru teď chovatelé sledují  prostřednictvím kamer a tyto záběry budou po porodu dostupné i pro veřejnost na stránkách zoologické zahrady.

 

Už září byl od Cory oddělen její partner Umca a změnil se také její jídelníček. Syrové maso bylo nahrazeno vařeným a doplněno rybami, ovocem, červenou řepou a další zeleninou. V posledních dnech však Cora nejí skoro nic, což je známkou blížícího se porodu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře