Reklama
reklama

Masarykova univerzita už přijímá přihlášky ke studiu

Z více než čtrnácti set studijních oborů si mohou letos vybírat studenti, kteří chtějí podat přihlášku na Masarykovu univerzitu v Brně. Ta nyní otevřela přijímací řízení do bakalářských a magisterských oborů pro příští rok. Už na konci října ale zahájila přijímací řízení netradiční soutěží MUNIquest. 

Masarykova univerzita patří mezi nejžádanější vysoké školy v České republice. V roce 2012 obdržela přes 63 tisíc přihlášek. Do prvních ročníků se pak zapsalo 16 tisíc studentů, což je o tisíc méně, než v minulém roce. Na Masarykově univerzitě tak nyní studuje přes 43 tisíc studentů oproti 44 tisícům v minulém roce. Nejvýrazněji klesl počet studentů bakalářských programů, v nichž letos studuje přes 22 tisíc lidí, tedy zhruba o 750 méně než loni.

 

„Naším dlouhodobým cílem je posilovat aktivity spíše v magisterském a doktorském studiu, kde chceme počty studentů v následujících letech zachovat až mírně navýšit. Pokles počtu studentů v bakalářském stupni studia odpovídá naší snaze udržet dosaženou míru výběrovosti i při současném poklesu počtu maturantů,“ vysvětlil rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

 

Velký zájem o studium na Masarykově univerzitě mají studenti ze zahraničí. Letos se jich ke studiu v bakalářských a magisterských programech univerzity zapsalo přes sedm tisíc, tedy o šest procent více než v loňském roce.

 

Přípravu uchazečů na přijímací zkoušky a studium v Brně okoření i druhý ročník soutěže MUNIquest, nyní v atraktivním hávu špionážní hry. Netradiční soutěžní hra, při níž mohou zájemci o studium poznat různorodost studia i života na Masarykově univerzitě a v Brně také ze vzdálených míst České republiky, odstartovala koncem října a potrvá do 28. 2. 2013. Zájemci se mohou přidávat i v průběhu hry. Více informací najdou na internetových stránkách univerzity.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře