Reklama
reklama

Masarykova univerzita už přijímá přihlášky ke studiu

Z více než čtrnácti set studijních oborů si mohou letos vybírat studenti, kteří chtějí podat přihlášku na Masarykovu univerzitu v Brně. Ta nyní otevřela přijímací řízení do bakalářských a magisterských oborů pro příští rok. Už na konci října ale zahájila přijímací řízení netradiční soutěží MUNIquest. 

Masarykova univerzita patří mezi nejžádanější vysoké školy v České republice. V roce 2012 obdržela přes 63 tisíc přihlášek. Do prvních ročníků se pak zapsalo 16 tisíc studentů, což je o tisíc méně, než v minulém roce. Na Masarykově univerzitě tak nyní studuje přes 43 tisíc studentů oproti 44 tisícům v minulém roce. Nejvýrazněji klesl počet studentů bakalářských programů, v nichž letos studuje přes 22 tisíc lidí, tedy zhruba o 750 méně než loni.

 

„Naším dlouhodobým cílem je posilovat aktivity spíše v magisterském a doktorském studiu, kde chceme počty studentů v následujících letech zachovat až mírně navýšit. Pokles počtu studentů v bakalářském stupni studia odpovídá naší snaze udržet dosaženou míru výběrovosti i při současném poklesu počtu maturantů,“ vysvětlil rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

 

Velký zájem o studium na Masarykově univerzitě mají studenti ze zahraničí. Letos se jich ke studiu v bakalářských a magisterských programech univerzity zapsalo přes sedm tisíc, tedy o šest procent více než v loňském roce.

 

Přípravu uchazečů na přijímací zkoušky a studium v Brně okoření i druhý ročník soutěže MUNIquest, nyní v atraktivním hávu špionážní hry. Netradiční soutěžní hra, při níž mohou zájemci o studium poznat různorodost studia i života na Masarykově univerzitě a v Brně také ze vzdálených míst České republiky, odstartovala koncem října a potrvá do 28. 2. 2013. Zájemci se mohou přidávat i v průběhu hry. Více informací najdou na internetových stránkách univerzity.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře