Reklama
reklama

Manželka prezidenta si vybírala oblečení a doplňky na brněnském veletrhu

Manželka prezidenta a první dáma České republiky Livia Klausová dnes zavítala do Brna na veletrhy módy STYL a KABO. Dodržela tak mnohaletou tradici a v doprovodu ředitele společnosti Veletrhy Brno Jiřího Kuliše navštívila čtrnáct firem, z toho deset z oblasti dámské i pánské konfekce, módních doplňků a prádla, tři obuvnické firmy a Svaz výrobců bižuterie. „Jsem ráda, že jsem opět mohla zavítat na STYL a KABO, tak jako každý rok,“ uvedla Livia Klausová a v rozhovoru slíbila věrnost brněnským veletrhům i do budoucna.

Jak jste s návštěvou spokojena a co Vás letos zaujalo či překvapilo?
Mile mě překvapil velký počet návštěvníků, u některých stánků bylo skutečně plno. Také si myslím, že se podařilo daleko více sjednotit kolekce, například u obuvi je dát do velmi pěkného uceleného ostrůvku. Ale při mých cestách do Brna se především navracím ke „svým“ expozicím a každý rok sleduji, jak  se jednotlivým firmám daří. Byla to dnes velmi milá setkání.
Při každé návštěvě hovoříte s vystavovateli. Vnímáte nějaké výrazné změny v průběhu posledních let, které nebyly pro textilní a obuvnický průmysl zrovna nejlepší?
Nemám ten pocit, že by se naše rozhovory nesly v jiném duchu, a to i přes veškeré kritiky dnešního ekonomického prostředí. Ale možná je to tím, že navštěvuji firmy, kterým se daří.
Na veletrzích STYL a KABO pokaždé odpovídáte na mnoho otázek, týkající se módy a vašeho stylu v oblékání. Změnila role první dámy váš šatník a změní se nějak poté, co tato vaše role skončí?
Ani jedno, ani druhé. Je to jako u vás –  vy i já máme ve svém šatníku oblíbené kousky nebo evergreeny, které se po čase třeba v jiné podobě vracejí. Kostýmků asi neubude, ty jsem nosila vždycky, ale už se těším, že si víckrát obléknu dlouhé kalhoty, které mám ráda. A zřejmě bude méně příležitostí pro velké večerní róby.
Máte nějakou radu pro budoucí první dámu, která se týká oblékání?
Aby byla svá a aby si podle svého naturelu zvolila nejen oblečení, ale i vše ostatní, co bude dělat. Jiná rada není, je to na ní.
Patříte ke stálým návštěvníkům veletrhů módy, jezdila jste sem do Brna už v době, kdy váš muž ještě nebyl prezidentem. Budete věrná veletrhům i v budoucnosti?
Určitě ráda přijedu, protože můj vztah k Brnu, brněnským veletrhům a ke všem lidem, které jsem dnes navštívila, se určitě nezmění. Jiné bude jenom to, že můj muž už nebude prezidentem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře