Reklama
reklama

Manželka prezidenta si vybírala oblečení a doplňky na brněnském veletrhu

Manželka prezidenta a první dáma České republiky Livia Klausová dnes zavítala do Brna na veletrhy módy STYL a KABO. Dodržela tak mnohaletou tradici a v doprovodu ředitele společnosti Veletrhy Brno Jiřího Kuliše navštívila čtrnáct firem, z toho deset z oblasti dámské i pánské konfekce, módních doplňků a prádla, tři obuvnické firmy a Svaz výrobců bižuterie. „Jsem ráda, že jsem opět mohla zavítat na STYL a KABO, tak jako každý rok,“ uvedla Livia Klausová a v rozhovoru slíbila věrnost brněnským veletrhům i do budoucna.

Jak jste s návštěvou spokojena a co Vás letos zaujalo či překvapilo?
Mile mě překvapil velký počet návštěvníků, u některých stánků bylo skutečně plno. Také si myslím, že se podařilo daleko více sjednotit kolekce, například u obuvi je dát do velmi pěkného uceleného ostrůvku. Ale při mých cestách do Brna se především navracím ke „svým“ expozicím a každý rok sleduji, jak  se jednotlivým firmám daří. Byla to dnes velmi milá setkání.
Při každé návštěvě hovoříte s vystavovateli. Vnímáte nějaké výrazné změny v průběhu posledních let, které nebyly pro textilní a obuvnický průmysl zrovna nejlepší?
Nemám ten pocit, že by se naše rozhovory nesly v jiném duchu, a to i přes veškeré kritiky dnešního ekonomického prostředí. Ale možná je to tím, že navštěvuji firmy, kterým se daří.
Na veletrzích STYL a KABO pokaždé odpovídáte na mnoho otázek, týkající se módy a vašeho stylu v oblékání. Změnila role první dámy váš šatník a změní se nějak poté, co tato vaše role skončí?
Ani jedno, ani druhé. Je to jako u vás –  vy i já máme ve svém šatníku oblíbené kousky nebo evergreeny, které se po čase třeba v jiné podobě vracejí. Kostýmků asi neubude, ty jsem nosila vždycky, ale už se těším, že si víckrát obléknu dlouhé kalhoty, které mám ráda. A zřejmě bude méně příležitostí pro velké večerní róby.
Máte nějakou radu pro budoucí první dámu, která se týká oblékání?
Aby byla svá a aby si podle svého naturelu zvolila nejen oblečení, ale i vše ostatní, co bude dělat. Jiná rada není, je to na ní.
Patříte ke stálým návštěvníkům veletrhů módy, jezdila jste sem do Brna už v době, kdy váš muž ještě nebyl prezidentem. Budete věrná veletrhům i v budoucnosti?
Určitě ráda přijedu, protože můj vztah k Brnu, brněnským veletrhům a ke všem lidem, které jsem dnes navštívila, se určitě nezmění. Jiné bude jenom to, že můj muž už nebude prezidentem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře