Reklama
reklama

Manželka prezidenta si vybírala oblečení a doplňky na brněnském veletrhu

Manželka prezidenta a první dáma České republiky Livia Klausová dnes zavítala do Brna na veletrhy módy STYL a KABO. Dodržela tak mnohaletou tradici a v doprovodu ředitele společnosti Veletrhy Brno Jiřího Kuliše navštívila čtrnáct firem, z toho deset z oblasti dámské i pánské konfekce, módních doplňků a prádla, tři obuvnické firmy a Svaz výrobců bižuterie. „Jsem ráda, že jsem opět mohla zavítat na STYL a KABO, tak jako každý rok,“ uvedla Livia Klausová a v rozhovoru slíbila věrnost brněnským veletrhům i do budoucna.

Jak jste s návštěvou spokojena a co Vás letos zaujalo či překvapilo?
Mile mě překvapil velký počet návštěvníků, u některých stánků bylo skutečně plno. Také si myslím, že se podařilo daleko více sjednotit kolekce, například u obuvi je dát do velmi pěkného uceleného ostrůvku. Ale při mých cestách do Brna se především navracím ke „svým“ expozicím a každý rok sleduji, jak  se jednotlivým firmám daří. Byla to dnes velmi milá setkání.
Při každé návštěvě hovoříte s vystavovateli. Vnímáte nějaké výrazné změny v průběhu posledních let, které nebyly pro textilní a obuvnický průmysl zrovna nejlepší?
Nemám ten pocit, že by se naše rozhovory nesly v jiném duchu, a to i přes veškeré kritiky dnešního ekonomického prostředí. Ale možná je to tím, že navštěvuji firmy, kterým se daří.
Na veletrzích STYL a KABO pokaždé odpovídáte na mnoho otázek, týkající se módy a vašeho stylu v oblékání. Změnila role první dámy váš šatník a změní se nějak poté, co tato vaše role skončí?
Ani jedno, ani druhé. Je to jako u vás –  vy i já máme ve svém šatníku oblíbené kousky nebo evergreeny, které se po čase třeba v jiné podobě vracejí. Kostýmků asi neubude, ty jsem nosila vždycky, ale už se těším, že si víckrát obléknu dlouhé kalhoty, které mám ráda. A zřejmě bude méně příležitostí pro velké večerní róby.
Máte nějakou radu pro budoucí první dámu, která se týká oblékání?
Aby byla svá a aby si podle svého naturelu zvolila nejen oblečení, ale i vše ostatní, co bude dělat. Jiná rada není, je to na ní.
Patříte ke stálým návštěvníkům veletrhů módy, jezdila jste sem do Brna už v době, kdy váš muž ještě nebyl prezidentem. Budete věrná veletrhům i v budoucnosti?
Určitě ráda přijedu, protože můj vztah k Brnu, brněnským veletrhům a ke všem lidem, které jsem dnes navštívila, se určitě nezmění. Jiné bude jenom to, že můj muž už nebude prezidentem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře