Reklama
reklama

Majitel vyhořelé lodi Dyje slíbil odměnu za dopadení žhářů

Odměnu půl milionu korun slibuje provozovatel lodní dopravy na Vranovské přehradě Martin Balík tomu, kdo pomůže vypátrat a usvědčit žháře, kteří mu loni v červnu zapálili výletní loď nesoucí jméno Dyje. Odměnu vypsal poté, co policie případ pro nedostatek důkazů odložila.

Nabídka podnikatele Martina Balíka je jasná. Musí jít o informace, které prokazatelně povedou k dopadení a usvědčení žhářů. „S vyplacením peněz
nemám problém. O vypsání odměny jsem uvažoval už dřív. Jde mi o to, abych dosáhl dopadení a usvědčení pachatelů a získal tak možnost náhradu
škody nejen na zničeném plavidle, ale i na ušlém výdělku. Jsou to vysoké částky,“ potvrdil Martin Balík. Zdůraznil, že se nehodlá zabývat neurčitými zprávami. Informace, které případně získá, předá k prověření policii.

Znojemští kriminalisté červnový případ úmyslného zapálení lodi Dyje v minulých dnech odložili. To je pro Balíka špatná zprávou. Nemá totiž kde uplatňovat úhradu způsobené škody. Loď shořela jen krátce po spuštění na hladinu na Vranovské přehradě a v době požáru nebyla pojištěna. Podle policie se případ těžko objasňoval právě proto, že téměř celá loď na hladině shořela. „Případ jsme odložili vzhledem k tomu, že se nám  nepodařilo získat dostatek důkazů vedoucích ke konkrétní osobě. Tímto rozhodnutím ovšem celou věc neuzavíráme. Dál shromažďujeme poznatky,“ uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. To znamená, že také policie ocení jakékoliv nové informace, které by mohly vést k dopadení pachatele či odhalení nových skutečností. „Pak se případem znovu začneme intenzivně zabývat,“ dodala mluvčí.

 

Podnikatel Balík odhaduje škodu osm milionů korun na lodi a na ušlém zisku nejméně další dva miliony. Požár podle něj souvisí s konkurenčním bojem na přehradě. Na Vranovsku se o požáru lodi dosud hodně mluví. Podle vranovského starosty Lubomíra Vedry ale lidé rozhodně novému provozovateli lodní dopravy takovou smůlu nepřáli. „Všichni vnímali, že je to velká škoda,“ řekl starosta.

Místo Dyje chce letos na Vranovské přehradě provozovat další hydrobus Vranov, který nedávno přivezl z maďarského Balatonu. Zdůraznil, že podnikl taková bezpečnostní opatření, aby bylo plavidlo Vranov v bezpečí a požár se už neopakoval.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře