Reklama
reklama

Majáles se stěhuje na výstaviště, návštěvníky čeká řada výhod

Brněnský festival majáles se přesouvá z areálu Hněvkovského v Komárově na výstaviště. Stojí tam totiž cirkus Medrano, který by nedovolil akci uspořádat včas, organizátoři by tak nestihli doladit veškeré detaily.

„Bezprostředně poté, co jsme vyčerpali všechny scénáře na rekultivaci prostoru, jsme začali shánět alternativu, což pro tak velký festival nebylo vůbec lehké. Měli jsme štěstí a dohodli jsme se na brněnském výstavišti,“ uvedl za pořadatele akce Štěpán Neubauer.

 

Prostor na výstavišti bude o polovinu větší, v areálu budou stát čtyři velké open air scény, zároveň vzniknou v pavilonu G1, G2 a F univerzitní zóny s bohatým doprovodným programem. Později se program přesune do pavilonu, párty se tak může táhnout až do pozdních nočních hodin.

 

Výstaviště má také řadu výhod, na rozdíl od loňského roku, kdy bylo až nepříjemné horko a plno prachu, bude na novém místě klima mnohem příjemnější. Dále dopravní dostupnost je snazší a organizátoři slibuji i útulnější prostředí.

 

„Ve spolupráci s Mendelovou univerzitou připravíme nespočet relaxačních zón, tisíce míst na příjemné posezení a v prostorách pavilonu Z velké cateringové zázemí,“ dodal Neubauer. Přípravy oslav jara jsou v plném proudu, na Mendlově náměstí vybarvili zdi majálesoví pouliční umělci, na náměstí Svobody zase stojí májka.

 

Není to ale jediný festival na studentské oslavy jara plánovaný v Brně. 3. května vypukne Studentský majáles na Veledromu a Faválu. Tam vystoupí kapela Mandrage, No Name, Visací zámek nebo Polemic.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře