Reklama
reklama

Lyžuje se už v Olešnici a v Němčičkách! Na dalších sjezdovkách chrlí sníh děla

Sjezdovky, do kterých to mají Brňané nejblíž, mohou být kvůli své nadmořské výšce v provozu jen díky sněžným dělům. Už nyní se lyžuje mezi vinohrady a meruňkovými sady v Němčičkách na Břeclavsku a v Olešnici na Blanensku.

Právě Olešnický kopec Kopanina patří k nejvýše položeným sjezdovkám na Moravě. Je na něm pět set  metrů dlouhý svah se třemi vleky. „Už jsme pustili lyžaře na svah. Snad nám sníh vydrží,“ potvrdil provozovatel areálu Pavel Hlaváček. Novinkou v Olešnici je pro letošek lyžařský kolotoč pro děti a rozšířená restaurace pod svahem.

 

V Němčičkách se může lyžovat jen díky umělohmotnému povrchu na sjezdovce. Díky němu je jízda i rychlejší.

 

Mrazů využili i na sjezdovce u Kunštátu na Blanensku nebo v na Klínku Předklášteří na Tišnovsku. Zasněžují ze sněžných děl.  Sjezdovky pokrývá přibližně půlmetrová vrstva sněhu. První lyžaři by se na svahy mohli dostat už před Vánoci.

 

Provozovatelé vleků na jižní Moravě doufají, že současná zima jim přinese větší zisky než ty minulé, kdy byly sjezdovky poloprázdné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře