Reklama
reklama

Lyžuje se už v Olešnici a v Němčičkách! Na dalších sjezdovkách chrlí sníh děla

Sjezdovky, do kterých to mají Brňané nejblíž, mohou být kvůli své nadmořské výšce v provozu jen díky sněžným dělům. Už nyní se lyžuje mezi vinohrady a meruňkovými sady v Němčičkách na Břeclavsku a v Olešnici na Blanensku.

Právě Olešnický kopec Kopanina patří k nejvýše položeným sjezdovkám na Moravě. Je na něm pět set  metrů dlouhý svah se třemi vleky. „Už jsme pustili lyžaře na svah. Snad nám sníh vydrží,“ potvrdil provozovatel areálu Pavel Hlaváček. Novinkou v Olešnici je pro letošek lyžařský kolotoč pro děti a rozšířená restaurace pod svahem.

 

V Němčičkách se může lyžovat jen díky umělohmotnému povrchu na sjezdovce. Díky němu je jízda i rychlejší.

 

Mrazů využili i na sjezdovce u Kunštátu na Blanensku nebo v na Klínku Předklášteří na Tišnovsku. Zasněžují ze sněžných děl.  Sjezdovky pokrývá přibližně půlmetrová vrstva sněhu. První lyžaři by se na svahy mohli dostat už před Vánoci.

 

Provozovatelé vleků na jižní Moravě doufají, že současná zima jim přinese větší zisky než ty minulé, kdy byly sjezdovky poloprázdné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře