Reklama
reklama

Lyžuje se už v Olešnici a v Němčičkách! Na dalších sjezdovkách chrlí sníh děla

Sjezdovky, do kterých to mají Brňané nejblíž, mohou být kvůli své nadmořské výšce v provozu jen díky sněžným dělům. Už nyní se lyžuje mezi vinohrady a meruňkovými sady v Němčičkách na Břeclavsku a v Olešnici na Blanensku.

Právě Olešnický kopec Kopanina patří k nejvýše položeným sjezdovkám na Moravě. Je na něm pět set  metrů dlouhý svah se třemi vleky. „Už jsme pustili lyžaře na svah. Snad nám sníh vydrží,“ potvrdil provozovatel areálu Pavel Hlaváček. Novinkou v Olešnici je pro letošek lyžařský kolotoč pro děti a rozšířená restaurace pod svahem.

 

V Němčičkách se může lyžovat jen díky umělohmotnému povrchu na sjezdovce. Díky němu je jízda i rychlejší.

 

Mrazů využili i na sjezdovce u Kunštátu na Blanensku nebo v na Klínku Předklášteří na Tišnovsku. Zasněžují ze sněžných děl.  Sjezdovky pokrývá přibližně půlmetrová vrstva sněhu. První lyžaři by se na svahy mohli dostat už před Vánoci.

 

Provozovatelé vleků na jižní Moravě doufají, že současná zima jim přinese větší zisky než ty minulé, kdy byly sjezdovky poloprázdné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře