Reklama
reklama

Lupiči v hororových maskách jsou za mřížemi

Pořádný úlovek se podařil kriminalistům, kteří od dubna šli po pachatelích přepadení několika bank v Brně, Praze, na Svitavsku a na Blanensku. Lupiči se vždy maskovali děsivými hororovými maskami a parukami. Dva Slováci (35 a 41 let) jsou už ve vazbě.

Své řádění v bankách neomezovali Slováci jen na jižní Moravu, ale za zločinem se neváhali vydat ani na Svitavsko či do Prahy. Právě v hlavním městě se jim podařil největší úlovek, kde v pobočce banky pod pohrůžkou namířené střelné zbraně donutili obsluhu k vydání více než tří set tisíc korun. Ne ve všech případech ale byli takto úspěšní. Když v létě přepadli banku na brněnském sídlišti Lesná, svým maskováním a pistolí sice řádně vyděsili obsluhu, odešli však s prázdnou. „Vybrali si totiž bezhotovostní pobočku, kde nebyla ani koruna,“ vysvělila mluvčí policie Petra Vedrová.

 

V září se kromě obligátních bankovních poboček zaměřili i na hernu v Kuřimi. Obsluze herny hrozili nejen zbraní, ale i teleskopickým obuškem. Mladého muže, který jim vydal dvacet tisíc korun, pak spoutali pouty a v provozovně ho zamkli.

 

 

 

„Dopadení lupičů komplikoval nejen fakt, že se pohybovali po různých místech republiky, ale také jejich maskování. Střídali paruky, obličejové masky, čepice, sluneční brýle či si nalepovali falešné vousy. Přes teplé počasí s sebou vozili také těžko vysvětlitelné množství pletených rukavic a zimních čepic,“ popsala maskování policejní mluvčí.

 

Nakonec jim ani to nepomohlo a kriminalisté jejich výpravám za lupem učinili přítrž. Porovnávali totiž kamerové záznamy, vyhodnocovali pachové a biologické stopy zajištěné na místě činu. Po zadržení obvinili oba pachatele, za minimálně šest prokázaných skutků se škodou přes šest set tisíc korun, ze zločinu loupeže. Za ten jim hrozí až dvanáct let za mřížemi.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře