Reklama
reklama

Lupiči v hororových maskách jsou za mřížemi

Pořádný úlovek se podařil kriminalistům, kteří od dubna šli po pachatelích přepadení několika bank v Brně, Praze, na Svitavsku a na Blanensku. Lupiči se vždy maskovali děsivými hororovými maskami a parukami. Dva Slováci (35 a 41 let) jsou už ve vazbě.

Své řádění v bankách neomezovali Slováci jen na jižní Moravu, ale za zločinem se neváhali vydat ani na Svitavsko či do Prahy. Právě v hlavním městě se jim podařil největší úlovek, kde v pobočce banky pod pohrůžkou namířené střelné zbraně donutili obsluhu k vydání více než tří set tisíc korun. Ne ve všech případech ale byli takto úspěšní. Když v létě přepadli banku na brněnském sídlišti Lesná, svým maskováním a pistolí sice řádně vyděsili obsluhu, odešli však s prázdnou. „Vybrali si totiž bezhotovostní pobočku, kde nebyla ani koruna,“ vysvělila mluvčí policie Petra Vedrová.

 

V září se kromě obligátních bankovních poboček zaměřili i na hernu v Kuřimi. Obsluze herny hrozili nejen zbraní, ale i teleskopickým obuškem. Mladého muže, který jim vydal dvacet tisíc korun, pak spoutali pouty a v provozovně ho zamkli.

 

 

 

„Dopadení lupičů komplikoval nejen fakt, že se pohybovali po různých místech republiky, ale také jejich maskování. Střídali paruky, obličejové masky, čepice, sluneční brýle či si nalepovali falešné vousy. Přes teplé počasí s sebou vozili také těžko vysvětlitelné množství pletených rukavic a zimních čepic,“ popsala maskování policejní mluvčí.

 

Nakonec jim ani to nepomohlo a kriminalisté jejich výpravám za lupem učinili přítrž. Porovnávali totiž kamerové záznamy, vyhodnocovali pachové a biologické stopy zajištěné na místě činu. Po zadržení obvinili oba pachatele, za minimálně šest prokázaných skutků se škodou přes šest set tisíc korun, ze zločinu loupeže. Za ten jim hrozí až dvanáct let za mřížemi.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře