Reklama
reklama

Losi, sobi a jeleni ze zoo si pochutnávali na vánočních stromcích

Losi, sobi a jeleni z brněnské zoologické zahrady měli po Vánocích hody. Pochutnávali si na jedličkách, smrčcích a borovicích, které se před Vánoci neprodaly.

Chovatelé je krmí hned celými vánoční stromky. „Stromky dostávají hlavně býložravci. Ovce, kozy, losi, jeleni a sobi. Dáváme je do výběhu i k jakům a bizonům, ale ti si s nimi spíš jen hrají,“ uvedl jeden z chovatelů.

 

Zahrada dostala ani pět stovek stromků zdarma. Zvířatům tak mohli chovatelé zpestřit stravu. Z hlediska nutričních hodnot a výživové stránky zvířatům ale jehličnaté stromky příliš mnoho nepřinesou. Pořád si podle chovatelů radši pochutnají na jívě nebo vrbě.

 

  

 

Lidé však do zoo stromky z obýváků nosit nemají. „Skrmujeme jen stromky, které se neprodaly. Po Vánocích odstrojený stromek totiž může mít na sobě háčky a zvíře by se o ně mohlo poranit,“ upozornila mluvčí zoo Monika Brindzáková. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře