Reklama
reklama

Losi, sobi a jeleni ze zoo si pochutnávali na vánočních stromcích

Losi, sobi a jeleni z brněnské zoologické zahrady měli po Vánocích hody. Pochutnávali si na jedličkách, smrčcích a borovicích, které se před Vánoci neprodaly.

Chovatelé je krmí hned celými vánoční stromky. „Stromky dostávají hlavně býložravci. Ovce, kozy, losi, jeleni a sobi. Dáváme je do výběhu i k jakům a bizonům, ale ti si s nimi spíš jen hrají,“ uvedl jeden z chovatelů.

 

Zahrada dostala ani pět stovek stromků zdarma. Zvířatům tak mohli chovatelé zpestřit stravu. Z hlediska nutričních hodnot a výživové stránky zvířatům ale jehličnaté stromky příliš mnoho nepřinesou. Pořád si podle chovatelů radši pochutnají na jívě nebo vrbě.

 

  

 

Lidé však do zoo stromky z obýváků nosit nemají. „Skrmujeme jen stromky, které se neprodaly. Po Vánocích odstrojený stromek totiž může mít na sobě háčky a zvíře by se o ně mohlo poranit,“ upozornila mluvčí zoo Monika Brindzáková. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře