Reklama
reklama

Lodě budou Brněnskou přehradu brázdit už od půlky dubna

Až sleze sníh, Brněnská přehrada po zimní pauze opět ožije. Její hladinu bude brázdit šest lodí Dopravního podniku města Brna v letos již 67. sezóně. Slavnostní zahájení lodní dopravy se uskuteční v sobotu 13. dubna od 10 hodin v přístavišti v Bystrci.

Při zahájení nastoupí všichni kapitáni a jejich vedoucí podá hlášení. Zazní znělka lodní dopravy v podání známého hudebníka Jaromíra Hniličky, který ji speciálně pro brněnský dopravní podnik složil.

V den zahájení již poplují lodě podle plavebního řádu, první odjezd bude v 10:45 hodin. Pro návštěvníky slavnostního zahájení bude připravené i malé překvapení.

 

V letošní sezóně bude v provozu pět nových lodí a jedna starší, jednopalubová loď Brno. Nejvíce viditelnou změnou v areálu přístaviště v Bystrci je rekonstrukce manipulační plochy v prostoru nad kotvou. Nově budou moci cestující, kteří nastoupí na loď v Bystrci, zaplatit jízdenky platební kartou. Do plavebního řádu přibyly vyčleněné odjezdy pro vozíčkáře a cyklisty na lodi Brno.

 

"V dubnu lodě jezdí jen o víkendech, od května pak každý den. Pokud má cestující jakoukoli nepřenosnou předplatní jízdenku pro zóny 100 a 101, má na lodi poloviční jízdné. Také letos připravujeme pro věrné návštěvníky lodní dopravy soutěž s vlajkovou abecedou. Sezóna bude ukončena 13. října," uvedla mluvčí podniku Linda Škrancová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře