Reklama
reklama

Lodě budou Brněnskou přehradu brázdit už od půlky dubna

Až sleze sníh, Brněnská přehrada po zimní pauze opět ožije. Její hladinu bude brázdit šest lodí Dopravního podniku města Brna v letos již 67. sezóně. Slavnostní zahájení lodní dopravy se uskuteční v sobotu 13. dubna od 10 hodin v přístavišti v Bystrci.

Při zahájení nastoupí všichni kapitáni a jejich vedoucí podá hlášení. Zazní znělka lodní dopravy v podání známého hudebníka Jaromíra Hniličky, který ji speciálně pro brněnský dopravní podnik složil.

V den zahájení již poplují lodě podle plavebního řádu, první odjezd bude v 10:45 hodin. Pro návštěvníky slavnostního zahájení bude připravené i malé překvapení.

 

V letošní sezóně bude v provozu pět nových lodí a jedna starší, jednopalubová loď Brno. Nejvíce viditelnou změnou v areálu přístaviště v Bystrci je rekonstrukce manipulační plochy v prostoru nad kotvou. Nově budou moci cestující, kteří nastoupí na loď v Bystrci, zaplatit jízdenky platební kartou. Do plavebního řádu přibyly vyčleněné odjezdy pro vozíčkáře a cyklisty na lodi Brno.

 

"V dubnu lodě jezdí jen o víkendech, od května pak každý den. Pokud má cestující jakoukoli nepřenosnou předplatní jízdenku pro zóny 100 a 101, má na lodi poloviční jízdné. Také letos připravujeme pro věrné návštěvníky lodní dopravy soutěž s vlajkovou abecedou. Sezóna bude ukončena 13. října," uvedla mluvčí podniku Linda Škrancová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře