Reklama
reklama

Lodě budou Brněnskou přehradu brázdit už od půlky dubna

Až sleze sníh, Brněnská přehrada po zimní pauze opět ožije. Její hladinu bude brázdit šest lodí Dopravního podniku města Brna v letos již 67. sezóně. Slavnostní zahájení lodní dopravy se uskuteční v sobotu 13. dubna od 10 hodin v přístavišti v Bystrci.

Při zahájení nastoupí všichni kapitáni a jejich vedoucí podá hlášení. Zazní znělka lodní dopravy v podání známého hudebníka Jaromíra Hniličky, který ji speciálně pro brněnský dopravní podnik složil.

V den zahájení již poplují lodě podle plavebního řádu, první odjezd bude v 10:45 hodin. Pro návštěvníky slavnostního zahájení bude připravené i malé překvapení.

 

V letošní sezóně bude v provozu pět nových lodí a jedna starší, jednopalubová loď Brno. Nejvíce viditelnou změnou v areálu přístaviště v Bystrci je rekonstrukce manipulační plochy v prostoru nad kotvou. Nově budou moci cestující, kteří nastoupí na loď v Bystrci, zaplatit jízdenky platební kartou. Do plavebního řádu přibyly vyčleněné odjezdy pro vozíčkáře a cyklisty na lodi Brno.

 

"V dubnu lodě jezdí jen o víkendech, od května pak každý den. Pokud má cestující jakoukoli nepřenosnou předplatní jízdenku pro zóny 100 a 101, má na lodi poloviční jízdné. Také letos připravujeme pro věrné návštěvníky lodní dopravy soutěž s vlajkovou abecedou. Sezóna bude ukončena 13. října," uvedla mluvčí podniku Linda Škrancová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře