Reklama
reklama

Listonoška vypátrala podvodníka, který bral dávky za mrtvou družku

Na více než 130 tisíc korun si přišel pětačtyřicetiletý muž, který za svoji o sedm let starší družku přebíral sociální dávky. Úřadům však „zapomněl“ nahlásit, že žena na začátku roku 2012 zemřela. Na jeho podvod přišla listonoška, která si všimla, že jméno ženy, které náleží sociální dávky je stejné, jako jméno ženy na vyvěšeném parte.

Podvodníka a známého recidivistu, který už byl několikrát soudně trestán, se policii podařilo dopadnout v okamžiku, kdy čekal na vyplacení dávek a chtěl zmizet do zahraničí. 

 

„Muž žil několik let se svou o sedm let starší družkou, která v roce 2010 vážně onemocněla. Muž o ni pečoval a vyřídil si veškeré formality, aby za ni mohl i přebírat sociální dávky,“ popsal případ nluvčí policie Pavel Šváb. V roce 2012 žena zemřela. Muž však hned po její smrti změnil doručovací adresu a po 14 dnech měl opět vyřízeny všechny doklady pro pobírání dávek. „Na novém místě se poštovní doručovatelka nad rámec svých povinností chtěla přesvědčit o existenci nemocné ženy. Muž s něčím takovým zřejmě počítal. Roli v tu dobu už mrtvé družky sehrála jeho známá z ciziny,“ dodal Šváb.

 

Přesto si pracovníci pošty všimli nejen vyvěšeného parte, ale také skutečnosti, že pro mrtvou ženu stále chodí sociální dávky. Další kontakt pošťačky s povedeným ošetřovatelem už proto proběhl už za asistence kriminalistů. A byl nejvyšší čas. Pronajatý byt byl vyklizen, v předsíni stálo připravené zavazadlo.

 

 Při výslechu obviněný uvedl, že měl sjednánu práci i bydlení u přítelkyně v Nizozemí. Rezervován měl i lístek na odpolední autobus, pouze čekal na peníze na jeho zaplacení. Za podvod mu hrozí až pětiletý pobyt ve vězení, kromě toho by měl státním institucím nahradit stotřicetitisícovou škodu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře