Reklama
reklama

Lidé žijící v centru Brna zaplatí od ledna vyšší nájem

Obyvatelé obecních nájemních bytů z Pisárek, Černých Polí a Starého Brna čeká od ledna velké zvýšení nájmů. Místo necelých 67 korun měsíčně za metr čtvereční zaplatí 96 korun. Nejvíc se zvýšení nájmu dotkne obyvatel Štýřic, kde dosud platili 28 korun za metr čtvereční za měsíc. Nájemníci ale mohou využít nabídky radnice městské části  Brna-střed na rozložení zvýšení nájemného do dvou let.

Ve všech pěti tisících bytech, které městská část pronajímá, se nájem zvýší.  Záleží však na lokalitě. Kolem Trnité ulice a v Zábrdovicích přijde nájem na 66 korun měsíčně za metr čtvereční. Nižší nájemné budou platit i lidé v bytech bez ústředního topení nebo bez základního příslušenství. Nájemníci takových bytů, ve kterých je snížena kvalita bydlení, zaplatí po zvýšení 87 korun za metr čtvereční měsíčně.

 

Radnice nájemníkům nabídla postupné zvýšení regulovaného nájmu během dvou let. V roce 2013 by platili 77 korun měsíčně za metr čtvereční, v roce 2014 by to bylo 88 korun a v roce 2015 se dostanou na 96 korun za metr čtvereční. „Výhodou je to, že lidem se nezvýší nájemné skokově. Nevýhodou, že nájem se bude každý rok zvyšovat o inflační koeficient,“ uvedl mluvčí radnice Roman Burián.

 

Nájem v obecních bytech přesto nedosahuje výše nájmu v komerčně pronajímaných bytech. Ten se v centru Brna pohybuje kolem okolo dvou set korun za metr čtvereční.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře