Reklama
reklama

Lidé žijící v centru Brna zaplatí od ledna vyšší nájem

Obyvatelé obecních nájemních bytů z Pisárek, Černých Polí a Starého Brna čeká od ledna velké zvýšení nájmů. Místo necelých 67 korun měsíčně za metr čtvereční zaplatí 96 korun. Nejvíc se zvýšení nájmu dotkne obyvatel Štýřic, kde dosud platili 28 korun za metr čtvereční za měsíc. Nájemníci ale mohou využít nabídky radnice městské části  Brna-střed na rozložení zvýšení nájemného do dvou let.

Ve všech pěti tisících bytech, které městská část pronajímá, se nájem zvýší.  Záleží však na lokalitě. Kolem Trnité ulice a v Zábrdovicích přijde nájem na 66 korun měsíčně za metr čtvereční. Nižší nájemné budou platit i lidé v bytech bez ústředního topení nebo bez základního příslušenství. Nájemníci takových bytů, ve kterých je snížena kvalita bydlení, zaplatí po zvýšení 87 korun za metr čtvereční měsíčně.

 

Radnice nájemníkům nabídla postupné zvýšení regulovaného nájmu během dvou let. V roce 2013 by platili 77 korun měsíčně za metr čtvereční, v roce 2014 by to bylo 88 korun a v roce 2015 se dostanou na 96 korun za metr čtvereční. „Výhodou je to, že lidem se nezvýší nájemné skokově. Nevýhodou, že nájem se bude každý rok zvyšovat o inflační koeficient,“ uvedl mluvčí radnice Roman Burián.

 

Nájem v obecních bytech přesto nedosahuje výše nájmu v komerčně pronajímaných bytech. Ten se v centru Brna pohybuje kolem okolo dvou set korun za metr čtvereční.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře