Reklama
reklama

Lidé z Brna nechtějí ulici pojmenovanou po bývalém prezidentovi Havlovi

Ulici Václava Havla v Brně lidé nechtějí. Ukázala to anketa, kterou vyhlásila radnice brněnské městské části Střed. "Z pěti a půl tisíce respondentů nechce Havlovu ulici či uličku tři tisíce lidí. Tedy pětapadesát procent," prozradil výsledky ankety starosta městské části Libor Šťástka.

Anketu spustila radnice městské části před dvěma týdny. Její výsledky se mají stát vodítkem pro zastupitele, kteří o případném pojmenování některé z ulic rozhodnou.

 

Lidé vybírali mezi třemi možnostmi. Pojmenovat po Václavu Havlovi uličku poblíž divadla Husa na provázku, pojmenovat o něm nový bulvár v jižní části Brna, který ovšem ještě není postaven nebo vůbec žádnou ulici v Brně po Havlovi nepojmenovávat.

 

„Reagovali jsme na podnět, se kterým přišli divadelníci Husy na provázku a členové Sokola Brno I. Chtěli po Havlovi pojmenovat uličku mezi divadlem a katedrálou svatého Petra a Pavla," uvedl Šťástka. Spojnice katedrály a divadla získala 2200 hlasů a ani ne tři stovky hlasů má varianta pojmenovat po dramatikovi plánovaný bulvár.  Pořadí se může ještě změnit. Anketa zůstane na internetových stránkách městské části do konce března.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře