Reklama
reklama

Lidé z Brna nechtějí ulici pojmenovanou po bývalém prezidentovi Havlovi

Ulici Václava Havla v Brně lidé nechtějí. Ukázala to anketa, kterou vyhlásila radnice brněnské městské části Střed. "Z pěti a půl tisíce respondentů nechce Havlovu ulici či uličku tři tisíce lidí. Tedy pětapadesát procent," prozradil výsledky ankety starosta městské části Libor Šťástka.

Anketu spustila radnice městské části před dvěma týdny. Její výsledky se mají stát vodítkem pro zastupitele, kteří o případném pojmenování některé z ulic rozhodnou.

 

Lidé vybírali mezi třemi možnostmi. Pojmenovat po Václavu Havlovi uličku poblíž divadla Husa na provázku, pojmenovat o něm nový bulvár v jižní části Brna, který ovšem ještě není postaven nebo vůbec žádnou ulici v Brně po Havlovi nepojmenovávat.

 

„Reagovali jsme na podnět, se kterým přišli divadelníci Husy na provázku a členové Sokola Brno I. Chtěli po Havlovi pojmenovat uličku mezi divadlem a katedrálou svatého Petra a Pavla," uvedl Šťástka. Spojnice katedrály a divadla získala 2200 hlasů a ani ne tři stovky hlasů má varianta pojmenovat po dramatikovi plánovaný bulvár.  Pořadí se může ještě změnit. Anketa zůstane na internetových stránkách městské části do konce března.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře