Reklama
reklama

Lidé kolabovali a volali o pomoc. Mohla za to tropická vedra

Převážně teploty nad hranicí třiceti stupňů způsobily v sobotu 16. června rekordní počet 261 výjezdů záchranné služby Jihomoravského kraje k lidem, kteří potřebovali pomoc. Stav je přibližně stejný jako první leden 2010.

Minulou sobotu byla co do počtu realizovaných akcí rekordním dnem v novodobé historii jihomoravské záchranné služby. Týmy ZZS JmK vyjížděli k 261 případům, z čehož pouze 12 bylo k dopravním nehodám a 51 k úrazům. Tento den byl vzhledem k panujícím tropickým teplotám velmi náročný nejen pro všechny týmy Rychlé lékařské pomoci, Rychlé zdravotnické pomoci a Letecké záchranné služby, ale i pro operátory krajského operačního střediska, kteří za dnešní den přijali 579 hovorů na tísňovou linku 155.

 

Ve většině případů šlo o kolaps lidí, kteří si jej přivodili vlastní vinou. Lidé by měli pomyslet při takových „tropech“ na dodržování pitného režimu (alespoň 2 litry tekutin denně – ideálně vody), nosit pokrývku hlavy a neopalovat se v poledních hodinách na přímém slunci. Dlouhodobému pobytu na sluníčku by měli vynechat například lidé s onemocněním srdce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře