Reklama
reklama

Letní shakespearovské slavnosti nabídnou letos šest představení

Šestnáct letních dnů bude na brněnském hradě Špilberk patřit hereckým ikonám. Již tradičně se na tamním velkém nádvoří uskuteční Letní shakespearovské slavnosti.  Letos nabídnou šest představení, což je více než minulý rok. Pro moravské diváky zahrají například David Prachař, Vanda Hybnerová, Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová nebo Václav Kopta.

Čtrnáctý ročník populárního divadelního festivalu zaměřeného na díla Williama Shakespeara proběhne v Brně od 18. července do 6. srpna. Kromě Richarda III., Dvaja pánů z Verony, Veselých paniček windsorských a Zkrocení zlé ženy uvidí tentokrát návštěvníci i dvě premiéry – Večer trojkrál’ový a Sen noci svatojánské.

 

„Strávil jsem celý svůj profesní život v divadle Semafor a tam se Shakespeare moc nenosí, tak je to pro mě velmi zajímavá zkušenost,“ uvedl herec Václav Kopta, který ve Snu noci svatojánské ztvární i zeď. „I slavný klasik by zíral, co se na půdorysu těchto her dá vymyslet za blbiny,“ smál se.

 

Kromě Brna se slavnosti odehrají v Praze, Ostravě a na Slovensku. Od 11. do 27. července bude v rámci festivalu v Galerii Vaňkovka výstava fotografií a kostýmů z předchozích Letních shakespearovských slavností, zakončena autogramiádou herců.

 

Na Špilberku se bude hrát za každého počasí, představení začíná vždy o půl deváté večer a vstupenky se pohybují, stejně jako v předchozím ročníku, od 280 do 650 korun. Předprodej bude zahájen 20. května v Turistickém informačním centru na Běhounské ulici.

 

Program:

18. – 20.7. Večer trojkrál’ový

(Tomáš Maštalír, Martin Hoffman, Daniel Žulčák, Roman Poláčik a další)

22. – 24.7. Zkrocení zlé ženy

(Tatiana Vilhelmová, Jana Stryková, Roman Zach, Vojtěch Dyk a další)

26. – 27.7. Sen noci svatojánské

(David Prachař, Vanda Hybnerová, Martin Písařík, Josef Polášek, Václav Kopta a další)

29. – 31.7. Richard III.

(Jiří Langmajer, Klára Issová, Kamil Halbich, Simona Postlerová a další)

2. – 3.8. Dvaja páni z Verony

(Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová a další)

4. – 6.8. Veselé paničky windsorské

(Bolek Polívka, Simona Stašová, Jan Přeučil, Jaromír Dulava a další)

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře