Reklama
reklama

Letní shakespearovské slavnosti nabídnou letos šest představení

Šestnáct letních dnů bude na brněnském hradě Špilberk patřit hereckým ikonám. Již tradičně se na tamním velkém nádvoří uskuteční Letní shakespearovské slavnosti.  Letos nabídnou šest představení, což je více než minulý rok. Pro moravské diváky zahrají například David Prachař, Vanda Hybnerová, Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová nebo Václav Kopta.

Čtrnáctý ročník populárního divadelního festivalu zaměřeného na díla Williama Shakespeara proběhne v Brně od 18. července do 6. srpna. Kromě Richarda III., Dvaja pánů z Verony, Veselých paniček windsorských a Zkrocení zlé ženy uvidí tentokrát návštěvníci i dvě premiéry – Večer trojkrál’ový a Sen noci svatojánské.

 

„Strávil jsem celý svůj profesní život v divadle Semafor a tam se Shakespeare moc nenosí, tak je to pro mě velmi zajímavá zkušenost,“ uvedl herec Václav Kopta, který ve Snu noci svatojánské ztvární i zeď. „I slavný klasik by zíral, co se na půdorysu těchto her dá vymyslet za blbiny,“ smál se.

 

Kromě Brna se slavnosti odehrají v Praze, Ostravě a na Slovensku. Od 11. do 27. července bude v rámci festivalu v Galerii Vaňkovka výstava fotografií a kostýmů z předchozích Letních shakespearovských slavností, zakončena autogramiádou herců.

 

Na Špilberku se bude hrát za každého počasí, představení začíná vždy o půl deváté večer a vstupenky se pohybují, stejně jako v předchozím ročníku, od 280 do 650 korun. Předprodej bude zahájen 20. května v Turistickém informačním centru na Běhounské ulici.

 

Program:

18. – 20.7. Večer trojkrál’ový

(Tomáš Maštalír, Martin Hoffman, Daniel Žulčák, Roman Poláčik a další)

22. – 24.7. Zkrocení zlé ženy

(Tatiana Vilhelmová, Jana Stryková, Roman Zach, Vojtěch Dyk a další)

26. – 27.7. Sen noci svatojánské

(David Prachař, Vanda Hybnerová, Martin Písařík, Josef Polášek, Václav Kopta a další)

29. – 31.7. Richard III.

(Jiří Langmajer, Klára Issová, Kamil Halbich, Simona Postlerová a další)

2. – 3.8. Dvaja páni z Verony

(Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová a další)

4. – 6.8. Veselé paničky windsorské

(Bolek Polívka, Simona Stašová, Jan Přeučil, Jaromír Dulava a další)

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře