Reklama
reklama

Letní příprava Komety začala. Trenérský tým vyřadil jízdu na kole

V pondělí byla v areálu VUT na Palackého vrchu zahájena letní příprava hokejistů Komety na sezónu 2013/2014. Zúčastnilo se jí dvacet hráčů, včetně juniorů a zatím bez posil. Na tréninku chyběli loňský kapitán Bičánek, obránci Malec, Švrček, Valach a útočníci Erat s Petrovickým. Že už v klubu nebudou pokračovat potvrdil hlavní trenér Komety Vladimír Kýhos, se kterým si budete odpoledne moct přečíst rozhovor. Jména posil Komety budou zveřejněna v úterý 7. května.

Jasně nalajnovanou přípravu mají trenéři brněnské Komety. Ve dnech, kdy už si na zimu každý těžko vzpomene, přichází období, kdy začínají hokejisté mučit svá těla, aby do sezóny načerpali dostatek sil. Ode dneška startuje týden bez dvoufázové přípravy, aby si hráči zvykli na zátěž a od pondělí 6. května již začnou dvoufázové denní tréninky, které budou dopoledne i odpoledne rozpůleny mezi travnaté hřiště, posilovnu a další sportoviště. Podrobně přípravu popsal hlavní trenér Vladimír Kýhos.

Mohl byste podrobněji rozvést, jak bude vypadat první fáze přípravy hokejistů na extraligovou sezónu 2013/2014?
Určitě se přizpůsobíme moderním trendům. Platit to bude i v posilovně. Vynecháme jízdu na kolech, budeme místo ní dělat spinning, plánujeme i hry, které budou většinou odpoledne. V pondělky a pátky budou tréninky ráno, delší budou v úterky a čtvrtky. Ve středu budeme mít navíc rehabilitaci a plavání na Kraví hoře, kde máme dojednaný bazén.
Plánujete v přípravě vyrazit i mimo Brno?
Po prvních čtyřech týdnech plánujeme jakoby odpočinkový týden. Zatím nevíme, zda zůstaneme v Brně, nebo se někam vydáme. Uvidíme, jaké místo seženeme. Určitě nepojedeme někam k moři. Každopádně můžeme být i v České republice. Jako příklad můžu uvést jižní Čechy, nějakou vodu, ale aby se nikdo neutopil (smích). Je potřeba to proložit, aby byl mančaft mimo Brno trošku pospolu. Protože tady má každý nějaké povinnosti. Když vyrazíte pryč, je to lepší.
Hráči, kteří dnes na přípravě nejsou, v kádru končí?
Kuba Koreis nemůže běhat, takže má individuální plán, stejně tak Jirka Trvaj. Není těžké si spočítat, kdo končí. V obraně jsou to Bičánek, Malec, Švrček a v útoku Erat s Petrovickým.
O Romana Erat jste stál…
Bohužel novým nařízením, které vzniklo, tato alternativa zanikla. Co se týče obrany, měli jsme zájem hlavně o Tomáše Malce, jenomže už měl podepsáno někde jinde.
Kolik hráčů by mělo přijít? A jací?
Nějací přijdou příští týden (úsměv).
Na kdy plánujete nástup na led?
Vzhledem k tomu, že liga začíná v polovině září, bychom chtěli na led koncem července. Trénovat na suchu bychom chtěli do konce června s tím, že pak by hráči dostali 14 dní volno a dalších 14 dní by měli individuální plán.
Čeká vás i European Trophy. Museli jste o soutěži nějak diskutovat?
Ne, ne. Jen jsem nechtěl, aby bylo více přátelských utkání, než bylo. K prvnímu přáteláku bychom měli vyjet do Třebíče, se kterou má Kometa spolupráci. Ještě jsme dlužili utkání Zlínu a Vítkovicím, takže to vychází cca na jedenáct utkání, které bychom měli v přípravě odehrát.
V týmu budete mít hodně mladíků, ale všichni se zřejmě do sestavy nevlezou. Počítáte stále, že se budou chodit rozehrávat nebo vyhrávat do Třebíče?
Myslím, že to fungovalo a věřím, že to bude fungovat i dál. Kluci v Třebíči dostali hodně prostoru, což je pro ně jen dobře.
  
  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře