Reklama
reklama

Letecky do Paříže? Ostrava od léta, Brno stále jedná

Blíže do Paříže to budou mít Moravané už od posledního květnového dne. Letecká společnost Travel Service začne pod hlavičkou SmartWings létat dvakrát týdně z Ostravy. Jižní Morava usiluje o lepší spojení se západoevropskými městy už několik let. Brněnské letiště si ale na podobnou linku musí ještě počkat.

Brno - Brněnské letiště nabízí lety do Velké Británie, Itálie anebo Nizozemí. Zájemci o cestu do Paříže musejí volit jiná letiště. Zatím. "O Paříži jako nové destinaci jednáme s více dopravci. Z našich průzkumů vyplývá, že to je dlouhodobě jedno z nejžádanějších měst," říká ředitel tuřanského letiště Tomáš Plaček. Právě Travel Service je jedním z těchto dopravců. Od května bude spojovat Ostravu s Paříží ve čtvrtek a v neděli. Jako první na to upozornil server Planes.cz.

 

Podle analytika Ondřeje Moravanského ze společnosti Cyrrus bude chystaná linka z Ostravy atraktivní také pro jihomoravany. "Předpokládám, že Paříž, podobně jako nyní Londýn, by v Brně patřila k oblíbeným destinacím. Je však možné, že dvě linky do Paříže z relativně blízkých měst by již nemusely najít dostatek zájemců. Brno je ale pro příchozí turisty nepochybně atraktivnějším cílem než Ostrava, což naopak dává této lince větší šance k životaschopnosti," myslí si Moravanský.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře