Reklama
reklama

Lední medvíďata jsou kluk a holka. Křtiny budou mít na konci dubna

Lední medvíďata mají za sebou první veterinární prohlídku. Kromě povinného čipování a očkování bylo zjištěno pohlaví medvíďat. Tentokrát je to kluk a holka. Cora má tedy první pokračovatelku rodu slavných matek. Křtiny medviďat se uskuteční v sobotu 27. dubna za přítomnosti adoptivních rodičů.

Ten větší je samec, druhé mládě je samice. Sameček váží přibližně třináct kilo, jeho sestra jedenáct. Zatím pijí mateřské mléko a řádí ve výběhu. Došlo už i na koupel v bazénu. „Trochu jsme se obávali, aby se mláďata ve výběhu neutopila pod ledem. Kraje rozmrzly, ale uprostřed ještě zůstal silný led. Když tam mládě spadlo, Cora ho hned tlapou vytáhla ven. Má velmi dobře vyvinutý mateřský pud," popsal incident ředitel zoo Martin Hovorka s tím, že ošetřovatelé medvědů potom raději led rozbili.   Veřejnost může stále hlasovat o jménech medvíďat na stránkách zoobrno.cz a hc-kometa.cz. Doposud je na obou webech dohromady 33 tisíc hlasů. O prvenství soupeří jména Nanuk, Rondo, Kometa a Bella. "Hlasujte pro své favority na obou webech, stále není nic rozhodnuto," podotkla mluvčí zoo Monika Brindzáková.  V současnosti jsou lední medvědi monitorováni novým kamerovým systémem a veřejnost může nepřetržitě sledovat dění v boxu i ve výběhu.    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře