Reklama
reklama

Lední medvědice Cora se již pět dnů vzorně stará o dvě mláďata

Jako pečlivá matka se projevuje lední medvědice Cora. V sobotu porodila v brněnské zoo první mládě ve 14:36, druhé medvídě  se narodilo v 16:08. Obě medvíďata se od prvních minut velmi výrazně zvukově i pohybově projevovala a medvědice mláďata poprvé nakojila.

„V prvním mléce se musí do těla mláďat dostat protilátky důležité pro jejich imunitu. V posledních dvou dnech už probíhá kojení pravidelně, zhruba každé dvě hodiny,“  říká s nadějí v hlase ředitel  zoo Martin Hovorka.

 

Coře, která v předchozích dvou letech svoje mláďata po porodu sežrala, protože nebyla schopná života, pravděpodobně prospěla změna stravy před porodem. „V krmných dávkách měla zvýšený podíl ryb, vařeného masa,  ovoce, červené řepy a jiné zeleniny. Na rozdíl od loňského roku byla letos Cora v posledních týdnech stále volně ve výběhu a do boxu chodila jen spát,“ popsal režim okolo medvědice ředitel. I v následujících měsících potřebuje Cora s mláďaty absolutní klid, chovatelé proto prosí návštěvníky, aby respektovali omezení kolem výběhu ledních medvědů.

 

Zoo v Brně se mláďata podařilo úspěšně odchovat pouze v roce 2007. Dvojčata Bill a Tom tenkrát vzbudila velkou pozornost, odchov ledních medvědů je v České republice i Evropě raritou.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře