Reklama
reklama

Lední medvědice Cora se již pět dnů vzorně stará o dvě mláďata

Jako pečlivá matka se projevuje lední medvědice Cora. V sobotu porodila v brněnské zoo první mládě ve 14:36, druhé medvídě  se narodilo v 16:08. Obě medvíďata se od prvních minut velmi výrazně zvukově i pohybově projevovala a medvědice mláďata poprvé nakojila.

„V prvním mléce se musí do těla mláďat dostat protilátky důležité pro jejich imunitu. V posledních dvou dnech už probíhá kojení pravidelně, zhruba každé dvě hodiny,“  říká s nadějí v hlase ředitel  zoo Martin Hovorka.

 

Coře, která v předchozích dvou letech svoje mláďata po porodu sežrala, protože nebyla schopná života, pravděpodobně prospěla změna stravy před porodem. „V krmných dávkách měla zvýšený podíl ryb, vařeného masa,  ovoce, červené řepy a jiné zeleniny. Na rozdíl od loňského roku byla letos Cora v posledních týdnech stále volně ve výběhu a do boxu chodila jen spát,“ popsal režim okolo medvědice ředitel. I v následujících měsících potřebuje Cora s mláďaty absolutní klid, chovatelé proto prosí návštěvníky, aby respektovali omezení kolem výběhu ledních medvědů.

 

Zoo v Brně se mláďata podařilo úspěšně odchovat pouze v roce 2007. Dvojčata Bill a Tom tenkrát vzbudila velkou pozornost, odchov ledních medvědů je v České republice i Evropě raritou.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře