Reklama
reklama

Lední medvědice Cora se již pět dnů vzorně stará o dvě mláďata

Jako pečlivá matka se projevuje lední medvědice Cora. V sobotu porodila v brněnské zoo první mládě ve 14:36, druhé medvídě  se narodilo v 16:08. Obě medvíďata se od prvních minut velmi výrazně zvukově i pohybově projevovala a medvědice mláďata poprvé nakojila.

„V prvním mléce se musí do těla mláďat dostat protilátky důležité pro jejich imunitu. V posledních dvou dnech už probíhá kojení pravidelně, zhruba každé dvě hodiny,“  říká s nadějí v hlase ředitel  zoo Martin Hovorka.

 

Coře, která v předchozích dvou letech svoje mláďata po porodu sežrala, protože nebyla schopná života, pravděpodobně prospěla změna stravy před porodem. „V krmných dávkách měla zvýšený podíl ryb, vařeného masa,  ovoce, červené řepy a jiné zeleniny. Na rozdíl od loňského roku byla letos Cora v posledních týdnech stále volně ve výběhu a do boxu chodila jen spát,“ popsal režim okolo medvědice ředitel. I v následujících měsících potřebuje Cora s mláďaty absolutní klid, chovatelé proto prosí návštěvníky, aby respektovali omezení kolem výběhu ledních medvědů.

 

Zoo v Brně se mláďata podařilo úspěšně odchovat pouze v roce 2007. Dvojčata Bill a Tom tenkrát vzbudila velkou pozornost, odchov ledních medvědů je v České republice i Evropě raritou.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře