Reklama
reklama

Led Brněnské přehrady není pevný. U Lodních sportů jsou díry

Strážníci vydali varování před vstupem na led Brněnské přehrady. Uprostřed je sice ještě dostatečně silný, ale na mnoha místech podél břehů už hrozí, že se lidé propadnou. V tiskové zprávě to sdělila mluvčí Městské policie Denisa Kapitančíková. Situace by se neměla přes víkend dramaticky měnit, meteorologové očekávají v noci mráz a přes den teploty jen mírně nad nulou.

Informace o kvalitě ledu sbírají strážníci poříční jednotky. Ti také ohraničili páskou nebezpečný prostor u díry v ledu čtyři krát čtyři metry u Lodních sportů. Výrazněji se oteplí až od příštího týdne a strážníci varují, že z ledové plochy se pomalu začne stávat plovoucí kra. Nebezpečí patrně zvýší tání sněhu proti proudu Svratky a výraznější příliv vody do přehrady.

Brněnská přehrada je cílem častých výletů celoročně. V zimě na ni vyráží bruslaři, když je sníh, i běžkaři. Chataři si přechodem po ledě krátí cestu. Každou zimu však musejí strážníci nebo hasiči zachraňovat někoho, pod kým se prolomí led.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře