Reklama
reklama

Kvůli noční bouřce mají hasiči již 138 výjezdů

Při odstraňování následků noční bouřky hasiči v Jihomoravském kraji, do poledních hodin dne 7.8., vyjížděli již ke 138 zásahům.

Ve srovnání s běžným denním průměrem je to pětinásobek výjezdů. Hasiči zasahovali ve všech okresech kraje. V době mezi 21. a 24. hodinou lidé na Krajské operační středisko HZS JmK volali o pomoc až desetkrát za minutu. Nejvíc – přes 100 zásahů - měli hasiči ve městě Brně a v okrese Brno-venkov. Na Znojemsku zasahovali na 12 místech, přes 10 výjezdů měli na Blanensku.

 

 

„Na více než 70 místech hasiči odstraňovali vyvrácené stromy, které popadaly na vozovky, zaparkovaná auta, sloupy el. vedení, ploty domů i kolejiště tramvají. Na téměř 50 místech čerpali vodu ze zatopených sklepů, výtahových šachet, podzemních garáží a dalších prostor. Zbývající zásahy patřily záchraně osob uvízlých mezi přívaly vody nebo popadanými stromy a odstraňování překážek a nebezpečných stavů“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

 

V noci hasiči evakuovali dětský tábor na zaplavené louce mezi obcemi Studnice na Vyškovsku a Kulířov na Blanensku. Cestu k táboru jim komplikovaly vyvrácené stromy. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičůz Jihomoravského a Olomouckého kraje. Před vodou hasiči zachránili 24 dětí a čtyři dospělé. Táborníky po uvolnění cesty od popadaných stromů nejdříve dopravili do obce Studnice a pak je autobusem převezli k provizornímu ubytování do vojenského areálu ve Vyškově. O občerstvení a stravování dětí se postarali aktivisté neziskových organizací.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře