Reklama
reklama

Kvůli noční bouřce mají hasiči již 138 výjezdů

Při odstraňování následků noční bouřky hasiči v Jihomoravském kraji, do poledních hodin dne 7.8., vyjížděli již ke 138 zásahům.

Ve srovnání s běžným denním průměrem je to pětinásobek výjezdů. Hasiči zasahovali ve všech okresech kraje. V době mezi 21. a 24. hodinou lidé na Krajské operační středisko HZS JmK volali o pomoc až desetkrát za minutu. Nejvíc – přes 100 zásahů - měli hasiči ve městě Brně a v okrese Brno-venkov. Na Znojemsku zasahovali na 12 místech, přes 10 výjezdů měli na Blanensku.

 

 

„Na více než 70 místech hasiči odstraňovali vyvrácené stromy, které popadaly na vozovky, zaparkovaná auta, sloupy el. vedení, ploty domů i kolejiště tramvají. Na téměř 50 místech čerpali vodu ze zatopených sklepů, výtahových šachet, podzemních garáží a dalších prostor. Zbývající zásahy patřily záchraně osob uvízlých mezi přívaly vody nebo popadanými stromy a odstraňování překážek a nebezpečných stavů“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

 

V noci hasiči evakuovali dětský tábor na zaplavené louce mezi obcemi Studnice na Vyškovsku a Kulířov na Blanensku. Cestu k táboru jim komplikovaly vyvrácené stromy. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičůz Jihomoravského a Olomouckého kraje. Před vodou hasiči zachránili 24 dětí a čtyři dospělé. Táborníky po uvolnění cesty od popadaných stromů nejdříve dopravili do obce Studnice a pak je autobusem převezli k provizornímu ubytování do vojenského areálu ve Vyškově. O občerstvení a stravování dětí se postarali aktivisté neziskových organizací.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře