Reklama
reklama

Krize nekrize, vzniká další hotel

Řady brněnských hotelů se čtyřmi hvězdičkami se už za několik týdnů opět rozšíří, i přes útlum cestovního ruchu a firemních aktivit způsobený ekonomickou krizí. 

Brno - Maximus Resort nad Brněnskou přehradou otevře část zařízení pro veřejnost už během února, další pak na jaře. Díky němu také vznikne u přehrady i veřejné parkoviště.

 

„V roce 2010 se i přes krizi situace s naplněností hotelů začala obracet, což nahrává našim plánům. Kromě ubytování nebo pořádání firemních akcí hotel nabídne sportoviště, bowling nebo jedno z největších wellness center v Česku. Na pořádání svateb budeme mít unikátní svatební palouk,“ říká šéf představenstva hotelu Radoslav Kobza.

 

Podle ekonoma Tomáše Trávníčka krize odhaluje, jak početné jsou různé kategorie hotelových hostů. „Žádný hotel nemůže zkoušet nabízet všechno všem. Pokud se chce někdo jen levně vyspat, nemůže automaticky čekat, že si večer zajde zdarma do bazénu. Wellness hotely ale cílí hlavně na klientelu, která kombinace služeb oceňuje,“ myslí si ekonom. Odhad cílové skupiny je podle něj rozhodují faktor. „Cílová skupina podobných zařízení se v satelitech kolem Brna najde, i když firmy osekávají náklady,“ zamýšlí se Trávníček.

 

S otevřením hotelu, kde by podle odhadů mělo najít práci asi padesát lidí, se změní i dostupnost levého břehu Brněnské přehrady. „Příjezdová silnice bude nově obousměrná, čehož využije i veřejnost. A nové veřejné parkoviště pro asi dvě stě automobilů mělo město v územním plánu už desítky let,“ popisuje novinky Kobza.

 

Využití nového parkoviště bude hodně závislé na tom, jak se podaří udržet čistou vodu v přehradě. Mnoho obcí v jejím okolí stále ještě nemá čistírny odpadních vod. Na to v minulosti doplácela ubytovací zařízení i další podnikatelé.

 
„I když bylo třeba hezky, tak se chodilo slunit jen pár jedinců a nám bylo do breku,“ říká Ludmila Havlíková, která v létě prodává v jednom ze stánků na břehu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře