Reklama
reklama

Krize nekrize, vzniká další hotel

Řady brněnských hotelů se čtyřmi hvězdičkami se už za několik týdnů opět rozšíří, i přes útlum cestovního ruchu a firemních aktivit způsobený ekonomickou krizí. 

Brno - Maximus Resort nad Brněnskou přehradou otevře část zařízení pro veřejnost už během února, další pak na jaře. Díky němu také vznikne u přehrady i veřejné parkoviště.

 

„V roce 2010 se i přes krizi situace s naplněností hotelů začala obracet, což nahrává našim plánům. Kromě ubytování nebo pořádání firemních akcí hotel nabídne sportoviště, bowling nebo jedno z největších wellness center v Česku. Na pořádání svateb budeme mít unikátní svatební palouk,“ říká šéf představenstva hotelu Radoslav Kobza.

 

Podle ekonoma Tomáše Trávníčka krize odhaluje, jak početné jsou různé kategorie hotelových hostů. „Žádný hotel nemůže zkoušet nabízet všechno všem. Pokud se chce někdo jen levně vyspat, nemůže automaticky čekat, že si večer zajde zdarma do bazénu. Wellness hotely ale cílí hlavně na klientelu, která kombinace služeb oceňuje,“ myslí si ekonom. Odhad cílové skupiny je podle něj rozhodují faktor. „Cílová skupina podobných zařízení se v satelitech kolem Brna najde, i když firmy osekávají náklady,“ zamýšlí se Trávníček.

 

S otevřením hotelu, kde by podle odhadů mělo najít práci asi padesát lidí, se změní i dostupnost levého břehu Brněnské přehrady. „Příjezdová silnice bude nově obousměrná, čehož využije i veřejnost. A nové veřejné parkoviště pro asi dvě stě automobilů mělo město v územním plánu už desítky let,“ popisuje novinky Kobza.

 

Využití nového parkoviště bude hodně závislé na tom, jak se podaří udržet čistou vodu v přehradě. Mnoho obcí v jejím okolí stále ještě nemá čistírny odpadních vod. Na to v minulosti doplácela ubytovací zařízení i další podnikatelé.

 
„I když bylo třeba hezky, tak se chodilo slunit jen pár jedinců a nám bylo do breku,“ říká Ludmila Havlíková, která v létě prodává v jednom ze stánků na břehu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře